KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1.163 Kilogram Atık Pil Toplandı

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kastamonu Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen “Atık Pil Toplama Kampanyası” çerçevesinde en fazla atık pil toplayan okullar Belediye Başkanı Sayın Tahsin BABAŞ tarafından ödüllendirdi.
1.163 Kilogram Atık Pil Toplandı

Kastamonu Belediyesi, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği´nin bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Atık Pil Toplama Kampanyası’nda, okullara ödülleri verildi. Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU ile atık pil toplama kampanyasında dereceye giren okulların öğrenci, öğretmen ve idarecileri katıldı. Kampanya çerçevesinde il genelinde bin 163 kilogram atık pil toplandığını ve bu rakamın 997 kilogramının okul öğrencileri sayesinde toplandığını söyleyen Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ: “Çevreye bırakılan atık piller büyük tehlike yaratıyor. Bir adet pilin 1 m3 topraktaki milyarlarca canlıyı öldürdüğü için doğaya atılmaması gerektiği sürekli dile getiriliyor. Geleceğimiz olan öğrencilerimizin bu konuda bilinçlendiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Kampanyamıza katılarak destek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kampanya çerçevesinde 195,6 kilogram atık pil toplayan Darende İlkokulu’na dizüstü bilgisayar, 172,9 kilogram atık pil toplayan TOKİ İlkokulu’na masaüstü bilgisayar, 93,85 kilogram atık pil toplayan 10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ise yazıcı armağan edildi.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.