KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Kurtuluş Savaşında ayrı bir yeri ve önemi olan ilimiz Kastamonu’da 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü yapılan okuma, resim ve afiş yarışmalarıyla kutlanıyor.
12 Mart İstiklal Marşının Kabulü İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ilimizde geniş kapsamlı programlarla coşkulu bir şekilde kutlanıyor. Kurtuluş Savaşında Kastamonu’nun ayrı bir yeri olduğu aşikardır. İstiklal Marşımız ilk Kastamonu Açıksöz Gazetesi’nde yayınlanmıştır.

 

İstiklal Marşımızın ruhunu öğrencilerimizin gönlüne nakşetmek amacıyla ilimiz Merkez ve İlçelerdeki İlkokul ve Ortaokullar arasında İstiklal Marşını okuma yarışması; ortaokul ve liseler arasında “Bağımsızlık Kahramanı Mehmet Akif” temalı resim, kompozisyon ve afiş yarışmaları düzenlenmiştir.

İstiklal Marşını okuma yarışmasında ilçelerinde birinci olan öğrenciler, 11 Mart 2015 Çarşamba günü Halk Eğitim Merkezi’nde protokolümüzün de katıldığı misafirlere bir kez daha büyük bir coşku ile okumuşlar ve tüm izleyicilere duygulu anlar yaşatmışlardır.

 

Etkinliklere ilkokullarda 13, Ortaokullarda ise 16 ilçemizin ortaokulu katılmıştır. İlçelerimizden gelen öğrencilere madalya, katılım belgesi ve kitap verilmiştir.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU tarafından öğretmen evine davet edilen katılımcılar ve komisyon üyeleri öğle yemeğinden sonra güzel duygularla ilimizden ayrıldılar.

 

 

İlimizde çeşitli okullarda öğrenim gören öğrencilerin yaptığı resim ve afişlerin yer aldığı sergi Barutçuoğlu AVM 1.katta açılmış olup 10-12 Mart 2015 tarihleri arasında görülebilecektir.

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.