KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNܔ İLK GÜN ETKİNLİKLERİ

“15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNܔ İLK GÜN ETKİNLİKLERİ

“15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” İLK GÜN ETKİNLİKLERİ

>ŞEHİTLİK ZİYARETİ İlimizde  "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyaret edildi.   Programa Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Milletvekili Metin Çelik, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Per. Alb. Sadettin Yıldız, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, , Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı,  Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Alb. Yavuz Selim Kapancı, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.  Ayhan Biber, İl Müftüsü Osman Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut ŞEKER, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ve Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Ali Cesuroğlu şehit yakınları siyasi partilerin temsilcileri, kurum müdürleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.   Programda, Nasrullah Camii Baş İmam Hatibi Kahraman Şekercioğlu tarafından Kuran-ı Kerim okundu. İl Müftüsü Osman Aydın tarafından dua edildi.   Daha sonra Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve protokol şehit mezarlarına giderek, şehit ailelerine karanfil verdi.   Vali Karadeniz burada, şehit aileleriyle bir süre sohbet etti.

>MEVLİT PROGRAMI   15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programları kapsamında 11.07.2017 tarihinde Şehitlerin ruhu ve öğlen namazına müteakip  Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Nasrullah Kadı Camii’nde Mevlid-i Şerif ve Dua okutuldu Mevlid-i Şerif ve Dua Programına Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Milletvekili Metin Çelik,  Eski Milletvekili Musa Sıvacıoğlu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak,  İl Müftüsü Osman Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut ŞEKER, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Abdullah Savaş,  Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ve çok sayıda halk katıldı.   Programın sonunda Nasrullah Kadı Camii Şadırvanında halka pilav ikramında bulunuldu.,

>15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZİN AİLESİNİ ZİYARET   İlimizde  "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehidi Mehmet Yılmaz’ın ailesi ziyaret edildi. Darbe girişimine tepki göstererek gittiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde hainlerin silahından çıkan kurşunla vurularak şehit düşen Mehmet Yılmaz’ın ağabeyi Dursun Yılmaz ve annesi Safiye Yılmaz’ı Taşköprü İlçesi’ne bağlı Doymuş Köyü’ndeki köy konağında Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Milletvekili Metin Çelik ve eşi Birgül Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Per. Alb. Sadettin Yıldız, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve eşi Nebahat Babaş, Taşköprü Kaymakamı ve Vali Yardımcısı V. Kerem Süleyman Yüksel, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Alb. Yavuz Selim Kapancı, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.  Ayhan Biber, İl Müftüsü Osman Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut ŞEKER, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu kurum müdürleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ziyaret etti. Ziyarette Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve İl Müftüsü Osman Aydın tarafından dua edildi.   Programda Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, şehit Mehmet Yılmaz’ın ağabeyi Dursun Yılmaz ve annesi Safiye Yılmaz’a plaket takdim etti ve yaptığı konuşmasında“Geçen yıl 15 Temmuz tarihinde ülkemizde oynanmak istenen hain bir oyun esnasında Şehit olan Mehmet Yılmaz kardeşimizin ailesini ziyaret etmek yakınlarını ziyaret etmek üzere buradayız.  Eğer biz bugün huzur içerisinde birlik beraberlik içinde yaşıyorsak bunu Mehmet Yılmaz ve diğer göğsünü siper eden o şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Eğer bugün biz Suriye’ de Irak’ta oynanmak istenen oyuna karşı halen daha o planları bozacak gücü kendimizde görüyorsak bunu o şehitlerimize borçluyuz bugün biz halen daha bu coğrafyada güçlü bir ülke olarak varız ve etrafımıza halen daha bir güneş gibi ışık saçmaya devam edeceğiz diyorsak bunu yine 15 Temmuz Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.  Geçmişte kurulan birçok tezgâhlar var ve halen devam eden doğu ve güneydoğu Anadolu bölgemiz başta olmak üzere sürdürülmek istenen oyunlar var ama orada da yine kahraman askerlerimiz, polisimiz, korucularımız aynı mücadeleyi devam ettiriyorlar bundan sonrada devam ettirecekler ben bu vesile ile bizleri bugünlerde bu şekilde huzur içerisinde yaşamamızı sağlayan şehitlerimize ve kahraman gazilerimize bu arada Mehmet Yılmaz kardeşimize de Allahtan rahmet diliyorum inşallah onların sayesinde bizim hep başımız dik bir millet olarak yaşamaya devam edeceğiz bu vesile ile de herkese sevgilerimi saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

>DEMOKRASİ SERGİSİ AÇILIŞI   15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programları kapsamında 11.07.2017 tarihinde saat: 20.00 ‘ da Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Şehir Parkında “ Demokrasi Sergisi” nin açılışı yapıldı.   Sergi açılışı programına Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ve eşi Birgül Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve eşi Nebahat Babaş,  Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Jandarma Albay Yavuz Selim Kapancı,  Ak Parti İl Başkanı Halil Uluay, İl Müftüsü Osman Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut ŞEKER, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan, Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Berat Satıoğlu, Şehit ve Gazi Aileleri ile halk katıldı.   Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz açılış konuşmasında;  “Geçen yıl 15 Temmuzda ülkemiz belki hiçbir ülkede yaşanmamış bir olayı yaşadı, ancak bu kalkışma milletimizin güçlü direnci karşısında karşılığını bulamadı, hedefine ulaşamadı ve tarihte yaptığı çirkinlikle gömülü bir şekilde kaldı. Hem devletlerin hemde kişilerin hayatlarında örnek olabilecek çok güzel yükseliş anları da vardır hiç unutulmayacak şekilde ders alınması gereken olaylarda vardır. 15 Temmuz bu ikinci saydığım guruptan yani hiçbir şekilde unutmamamız gereken hafızalarımızda nesiller boyu korumamız gereken bir olaydır onun içinde bu tip etkinlikleri mutlaka ve mutlaka takip etmeliyiz ve duymayanlara da duyurarak bu serginin gezilmesini sağlamalıyız ki o gece darbe girişimi nasıl def edilmiş, nasıl geri çevrilmiş bunun güzel örnekleri gerçekten bu fotoğraflarda var ben bu serginin açılmasında emeği geçen başta belediyemiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor sevgiler saygılar sunuyorum” dedi.   Programında devamında Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Milletvekili Metin Çelik ve Protokol üyeleri “Demokrasi Sergisi”ni gezerek 15 Temmuz gününde yaşanan olayları fotoğraf çerçevelerinde izlediler.    

12-07-201712-07-201712-07-201712-07-201712-07-201712-07-201712-07-2017

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.