KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitler Günü Anma Programı

Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü kapsamında hazırlanan anma etkinliklerine büyük bir katılım sağlandı.
18 Mart Şehitler Günü Anma Programı

18 Mart Şehitler Günü anma programı, sabah saat 09.30’da Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanlığı çelenginin Şehitler Anıtına sunulması ile başladı.

Program Saygı duruşu, İstiklal Marşı, Saygı Atışı ve Kastamonu Valisi Sayın Şehmus GÜNAYDIN tarafından Şehitlik Defterinin imzalanması ile devam etti.

 

Programa Vali Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğg. Faruk BAL, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent KANTARCI, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit AYDIN, Kastamonu Baro Başkanı Av. Mehmet ÇİFTÇİ,  Vali Yardımcıları Aytekin YILMAZ ve   Mehmet YİĞİT, İl Emniyet Müdürü Mustafa YOLDAN, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, şehit ve gazi aileleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kastamonu halkı katıldı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen anma etkinliklerinin ardından Halk Eğitimi Merkezindeki programa geçildi. Kastamonu Mustafa Kaya Anadolu Lisesinin hazırladığı programda, “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” adlı şiir, Çanakkale Savaşı Esnasında Cepheden Yazılan Mektuplar, Çanakkale  Savaşları asker anıları ve “Bu vatan Kimin?” adlı şiir okundu. Ardından Kastamonu Şehitleri ile ilgili slayt gösterisi, “Çanakkale Şehitleri” adlı oratoryo ve “Çanakkale Şehitlerine” adlı kaside ile etkinlik gerçekleştirildi.

Anma programı kapsamında Prof.Dr. Saime İnal Savi Anadolu Lisesince hazırlanan resim sergisinin de Barutçuoğlu AVM´de açılışı gerçekleştirildi.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.