KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı "İlköğretim Haftası" Kutlama Mesajı

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı "İlköğretim Haftası" Kutlama Mesajı

Türkiye´nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla birlikte yeni bir eğitim öğretim yılının başlangıcı sebebiyle duyduğumuz heyecan bizlere göreve başladığımız ilk günkü duyguları yaşatıyor. Çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biri eğitime değer vermektir. Bunu başarabilen milletler, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş milletlerdir. Bunu başaramayanların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur.

 

Başöğretmen Atatürk´ün; "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" diye hitap ettiği değerli meslektaşlarım;

Büyük önderimizin bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Kuşak çatışmaları yaşanırken anne çocuk, dede torun arasında; biz çocukları, gençleri anlamak, sıkı bir iletişim kurmak ve onları geleceğe hazırlamak gibi bir sorumluluğumuzun olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmamalıyız. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

 

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrenciler;

Çağın teknolojik araçlarıyla donatılmış dersliklerde, her biri alanında uzman öğretmenlerin elinde eğitim görüyorsunuz. Siz sevgili öğrencilerimizden tek isteğimizise bu güzel ülkeyi daha müreffeh seviyelere çıkartacak donanıma sahip olmanızdır. Bu yolda asla yılgınlığa düşmeyiniz. Unutmayınız ki öğretmenleriniz ve velileriniz zorlandığınız her konuda her zaman size destek olacaklardır.

 

Saygıdeğer Veliler;

Devletimizin, bizim ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmek adına sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okulunuzu, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Onlara güveniniz, güven veriniz, başarılı yanlarını ön plana çıkarınız, başarısız olduklarında da asla vazgeçmemelerini söyleyerek umut aşılayınız.

 

“Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur” parolasıyla İlimizde bu öğretim yılında temel eğitimde 253, ortaöğretimde 72, özel ilkokul, ortaokul ve liselerde 14 olmak üzere toplam 339 okulumuzda görev yapan 4169 öğretmenimizle 56.862 öğrencimize hizmet vereceğiz. Aramıza yeni katılan genç öğretmenlerimizle daha başarılı bir eğitim öğretim yılı geçireceğimize inanıyor,2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının, tüm öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerimize hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Cengiz BAHÇACIOĞLU

 

İl Milli Eğitim Müdürü

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.