KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı Gerçekleştirildi

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimizin 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılını huzur ve güven içinde geçirebilmeleri için alınacak tedbirlere yönelik ''Okul Güvenliği Programı'' düzenlendi.
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı Gerçekleştirildi

  Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimizin 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılını huzur ve güven içinde geçirebilmeleri için alınacak tedbirlere yönelik ''Okul Güvenliği Programı'' düzenlendi.

   Düzenlenen programa Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, ilgili kurum ve okul müdürleri katıldı.

Program, ''Okul Güvenliği ve Alınacak Tedbirler'' konulu sunumun yapılması ve protokol konuşmaları ile devam etti.

   Eğitim Öğretim yılı açılışı öncesinde yapılan toplantılardaki asıl amacın eğitimde mevcut bulunduğumuz yerden akademik başarı olarak çok daha yukarılara çıkmak olduğunu ifade eden Vali Karadeniz; ''Hem okullarımızdaki güvenlikle ilgili olabilecek problemleri en aza indirmek ve hem de gençlerimizi yetiştiklerinde kendi ayaklarının üzerinde toplumla barışık bir şekilde duracak hale getirmek. Tüm bu hedeflere odaklanarak burada kararlaştırılan işleri yapmamız gerekiyor. Bu yıl okulların bir kısmını hizmete alıyoruz bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Özel İdaremiz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz üzerlerine düşen gayreti fazlasıyla yerine getirdiler. Eğitim öğretim yılına mümkün olduğu kadar fazla sayıda okul yetiştirmek için bir gayret gösterildi. Okul eğitim tesisi şuanda Pazartesi itibari ile hizmete alınmış olacak bunun sekizi okul, birisi spor salonu. Yılbaşına kadar altı okulun daha eğitim öğretim faaliyeti kapsamına alınması bekleniyor. Artık fiziksel anlamdaki sıkıntılarımız gittikçe azalıyor ve eğitimde başarısızlığın gerekçesi olmaktan çıkıyor bu okullar artık bizi daha fazla çalışmaya ve başarıyı daha fazla arttırmaya gayret göstermemizi gerektiriyor. Eğitimde kaliteyi arttırılmasına yönelik hazırlanan eylem planındaki 177 faaliyetin tamamı bizim bu yılki yol haritamız ve biz okul idarecilerimizi bu 177 maddeden hangisi ne derecede gerçekleştiriliyor hangisi eksik kalmış bu yönlerden devamlı gözlemleyeceğiz ve bunları haftalık ve aylık olarak herhangi bir eksik nokta bırakmayacak şekilde çalıştığımızda Kastamonu eğitim öğretimde Türkiye'nin en başarılı illeri arasına girecektir diye düşünüyorum buda sizlerin gayreti ile olacaktır, güvenlik kuvvetlerimizin gayreti ile olacaktır şimdiden 2019 ve 2020 eğitim öğretim yılının başarılı ve huzurlu bir şekilde geçmesini diliyorum." şeklinde konuştu.

09-09-201909-09-201909-09-2019

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.