KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Kastamonu Valiliği önündeki Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtına Milli Eğitim Müdürü  Cengiz Bahçacıoğlu tarafından Çelenk konulması,saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Halk Eğitim Merkezi salonunda öğrenciler arasında düzenlenen komposizyon, şiir, resim sergisinin açılışı ve  kutlama programı  ile devam etti.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği”ni kabul etmesinin yıl dönümü ve aynı zamanda bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın bir mesleğin mensupları olan öğretmenlerimizin gününde Abdurrahmanpaşa Lisesi tarafından, Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması  ve açılış konuşmaları ile başladı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ‘ın öğretmenlere hitaben gönderdikleri mesajlarının okunması ile devam etti.

Kutlama programına Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Vali Yardımcısı Aytekin Yılmaz, daire amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler  katıldı.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin ant içme töreninin ardından, öğretmenlik mesleğinden yeni emekliye ayrılan öğretmenlere hizmet ve şeref belgeleri ve Öğretmenler Günü kapsamında çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren  öğrencilere ödülleri Vali Yıldırım ve Belediye Başkanı Babaş  tarafından verildi.

Vicdan ölçüsünde yapıldığı sürece her mesleğin kutsiyetine inandığını ancak öğretmenlik mesleğinin diğer mesleklerle kıyaslandığında bir adım daha önde olduğuna dikkat çeken Vali Yıldırım, öğretmenlerimize seslenerek “gününüzün anlam ve önemini ortaya koyan  çok güzel mesajlara tanıklık ettik; ancak ben hak ettiğiniz bu övgülerin yanı sıra sorumluluklarınıza da temas etmek istiyorum, bilginin sürekli değiştiği bir dünyada yaşadığımızı unutmaksızın, geleceğimizi inşa edecek çocuklarımıza en taze en doğruyu bilgiyi  vermek adına sürekli araştırmak ve bunun için de öğrencilerinizden daha çok çalışmak zorunda olduğunuzun gerekliliğini vurgularken, genç öğretmen arkadaşlarımın verdiği mesajlar çerçevesinde bunu uygulayacağınıza olan inancımın da tam olduğunu ve sizlere milletçe güvendiğimizi hatırınızdan çıkarmayın” şeklinde konuştu.

Kutlama programı, okul korosu tarafından seslendirilen Öğretmen Marşı ve akabinde  Abdurrahmanpaşa Lisesinin geleneksel tulumba ikramı ile sona erdi.

Öğretmenler Günü etkinlikleri, 24 Kasım 2016 Perşembe akşamı saat: 19.00’da Kastamonu Üniversitesi Ahmet Yesevi Konferans Salonunda düzenlenecek olan Öğretmenler Korosu Konseri ve günün anlamını yansıtan sergilerle devam etmiştir.

28-11-201628-11-201628-11-201628-11-2016

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.