KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümü İl genelinde yapılan tören ve etkinliklerle kutlandı.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümü kutlamaları, Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının Çelenklerinin, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtına sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Çelenk sunma töreninin ardından Cumhuriyet meydanında yapılan kutlama programına Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Milletvekilleri Mustafa Gökhan GÜLŞEN, Metin ÇELİK, Emin ÇINAR, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğg. Faruk BAL, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent KANTARCI, Vali Yardımcıları Aytekin YILMAZ, Mehmet YİĞİT, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, İl Emniyet Müdürü Mustafa YOLDAN, askeri erkan, Kamu Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve halk katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, bayramın anlam ve önemini belirten konuşmalar, öğrencilerimizin şiir okumaları ve bando eşliğinde bayrak flamalar, gaziler, temsilen cepheye mühimmat taşıyan öğrenciler, Orta Okullar, Lise ve dengi okullar, askeri tören bölüğünün  resmi geçit töreni ile sona erdi.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.