KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afiş Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödül

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, 15 Mart Dünya Tüketici Günü kapsamında ilimizde Liseler arasında düzenlenen "Tüketici ve Tüketim" konulu Afiş yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
Afiş Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödül

    Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından Valilik makamında ödülleri verilen öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Ticaret İl Müdür Vekili Sefa Özata, Kastamonu İl Tüketici Hakem Heyeti üyeleri ve öğretmenler eşlik etti.

    Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz;” Öncelikle böyle bir etkinliği organize ettiğiniz için ve katılan gençlerimize destek olan okul yönetimine, velilerine de teşekkür ediyorum. Tüketici haklarının korunması her şeyden önce her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de ticari gelişimin sağlanması açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü insanlar güven duydukları zaman güven duydukları malı almakta tereddüt yaşamazlar. Eğer aldığı malı yeterince kullanamazsa, yeterince verimli olamazsa bununla ilgili hukuki yollardan taleplerini yerine getirip bunun gereğini yaptırabileceği konusunda kesin bir yargıya sahiplerse alışveriş yapma eğilimleri de artıyor. Her şeyden önce bunun sağlanması ekonominin gelişmesi açısından da çok önemli. Her tüketici açısından da para vererek aldığı malın veya hizmetin istenen standartta veya kendisine tanıtıldığı şekline uygun bir şekilde verilip verilmediğini, bununla ilgili sıkıntılar olduğunda bu sıkıntıların da giderme imkânı olduğunu bu kanun vesilesiyle biliyorlar ve ona göre de onlar da alırken güvenceli şekilde alışveriş yapıyorlar. Tabi ki hakem heyetlerinde çok büyük önemi var. Her şeyden önce başvuru yolu kolay, neticeye ulaşma süresi daha kısa mahkemelere göre ve daha sağlam bir şekilde biliyorlar ki o haklarını arayabilecekler. Dolayısıyla tüketicilerin uğrayabilecekleri haksızlıklara karşı gerçekten çok önemli bir fonksiyon yerine getiriyorlar. Bu sadece tüketicilere acısından önemli değil yargı sistemimiz açısından da önemli. Çünkü tüketici hakem heyetleri yargının üzerindeki ciddi bir yükü kendi üzerine almış ve bunu çözüme kavuşturma oranı olarak da çok yüksek bir oranı yakalamıştır. Dolayısıyla daha kaliteli, daha düzgün mal ve hizmet üreterek piyasaya sürme imkânını onlara sunuyor. Neticede her şey insan yararı için, gençlerimize teşekkür ediyorum, böyle güzel afişler yaptıkları için. İnşallah o afişleri birçok yerde kullanırız” ifadelerini kullandı. 

    Ziyaret sırasında Ticaret İl Müdür Vekili Sefa Özata, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’e Afiş yarışması hakkında, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ise öğrenciler ve okullar hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin derece aldıkları resimleri inceleyen Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, birinci olan Orhan Şaik Gökyay Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Tuğba Özelci’e, ikinci olan Aytaç Eruz Anadolu Lisesi öğrencisi Elifnur Dedehüseyinoğlu’a ve üçüncü olan Orhan Şaik Gökyay Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Emirhan Demir’e ödüllerini verdi. Öğrencileri tebrik eden Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz,  başarılarının daim olmasını diledi.

28-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-2019

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.