KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahşap Oyuncak ve Eğitim Materyali Yapımı Çalışmalarına Başlandı

Ahşap Oyuncak ve Eğitim Materyali Yapımı Çalışmalarına Başlandı

  İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU başkanlığında yapılan Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kastamonu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yönetici ve Meslek Dersleri Öğretmeleri ile Merkez Halk Eğitim Merkezi Yönetici ve El Sanatları Usta Öğreticilerinin katıldığı toplantıda;

  Ahşaptan üretimi yapılacak eğitim materyallerinin tespiti yapıldı. Tespiti yapılan materyallerin tasarımı ve üretimi ile boya ve montajı aşamasında kurumlar arası eşgüdüm ve koordinenin sağlanması için ekipler oluşturuldu.

  Ahşaptan üretimi yapılacak eğitim materyallerinden ilk etapta 3 ürünün örnek olarak üretimi yapılarak değerlendirmeye alınması ve uygunluk aşamalarının onaylanmasının ardından seri üretime geçilmesi kararlaştırıldı.

  Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU: Ahşap oyuncak ve eğitim materyali üretimi konusunda marka il olma hedefimizi gerçekleştirmek için ilk materyal üretimine başlıyoruz. Bakanlığımızca bu konuda belirlenen pilot illerle birlikte biz de Kastamonu olarak bu alanda hem üretim yapmak, hem de Bakanlığımızın pilot il belirlediği illerin listesine dahil olmaya hazırız. Başladığımız bu çalışma ile Kastamonu ileriki yıllarda bu alanda iddialı bir konuma gelecektir.” dedi.

08-02-201908-02-2019

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.