KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile Eğitimi (0-18 Yaş) Oryantasyon Eğitim Semineri Başladı

İl merkezi ve diğer ilçelerimizden Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerinin katılacağı ve 5 gün boyunca devam edecek olan Aile Eğitimi (0-18 Yaş) Oryantasyon Eğitim Semineri bugün Rehberlik ve Araştırma Merkezinde başladı. 
Aile Eğitimi (0-18 Yaş) Oryantasyon Eğitim Semineri Başladı

Hayat Boyu Öğrenme kapsamında Aile Eğitimi (0-18 Yaş) Oryantasyon Eğitim Semineri bugün itibariyle İlimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezinde başladı. 20.02.2015 Cuma gününe kadar devam edecek olan seminere her ilçeden bir Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni olmak üzere toplam 20 öğretmenimiz katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan ÇELİK şu değerlendirmelerde bulundu: “Şiddetin, madde ve internet bağımlılığının arttığı günümüzde başta aile içi iletişim olmak üzere sosyal ilişkilerin zayıfladığı bir gerçektir. İlişkilerin bu denli azaldığı toplumlarda zuhur eden gerginlik, okullardaki öğrencilerimize dolayısıyla da eğitime olumsuz yansımaktadır.  Bu noktada özellikle siz Rehber öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Çünkü ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek ancak eğitimle mümkündür. Sizler alanlarında uzman arkadaşlarımızsınız. Madde ve internet bağımlılığı gençlerin sosyal hayattan kopmalarına, bireysel yaşamalarına neden olduğu gibi çağımızın sorunu haline gelen obezite hastalığına yakalanmalarına da sebep olmaktadır. Buradan almış olduğunuz eğitim sonrası yapacağınız aile eğitimleri ile bu durumu engelleyecek kişiler sizlersiniz. Bu sebeple yapacağınız çalışmalar için sizlere ve bu semineri vermek üzere buraya gelen Hayat Boyu Genel Müdürlüğü Eğitim görevlileri Semra VERGİLİ ve Şule ÇIRAK’a teşekkür ediyorum.”

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.