KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Araç İlçesi Lise Pansiyonu Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi

Araç’lı hayırsever İbrahim Subaşı tarafından yapımı devam ettirilen binanın pansiyon olarak kullanılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına devredilmesi için, 25.07.2018 tarihinde Valilik Makamında bir imza töreni düzenlendi.
Araç İlçesi Lise Pansiyonu Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi

   Araç’lı hayırsever İbrahim Subaşı tarafından yapımı devam ettirilen binanın pansiyon olarak kullanılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına devredilmesi için, 25.07.2018 tarihinde Valilik Makamında bir imza töreni düzenlendi.

   İmza Törenine Vali Sayın Yaşar KARADENİZ, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, 3. Noter Başkâtibi Tuncay AKKAYA ile Hayırsever İbrahim ŞUBAŞI ve ailesi katıldı.

   Protokol kapsamında Araç ilçesinde Ortaöğretim öğrenci pansiyonu olarak hizmet vermesi planlanan binanın kalan inşaat işleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tamamlanacak ve hayırseverlerinde bulunacağı törenle hizmete açılacak. Noter huzurunda imzalanan protokol kapsamında öğrenci pansiyonuna hayırsever İbrahim SUBAŞI’nın ismi verilecek.

   İmza Töreninde konuşan Vali KARADENİZ; “ Burada birçok konu Kastamonu’da başlanmış ama bir şekilde yarım kalmış ve sonuca ulaşamamış yatırımlar vardı. Bunlardan birincisi bildiğiniz gibi Yurdun Tepe de yapılan kayak merkezi mahkemelik bir konu olmuştu. Yıllardın süren mahkeme sonucunda oranın çürümeye bırakılması kabul edilebilecek bir husus değil, bunun çözüme kavuşturulması için bir gayret sarf edildi. Orada uzlaşma sağlandı ve tekrar yapılması gereken yatırımlara başlandı. Yine Taşköprü’de kültür merkezi konusu vardı, 90’lı yıllardan beri inşaata başlanmış bir yatırım ama bir türlü son birkaç eksikliğinin de tamamlanıp hizmete açılması noktasında problemler vardı. Geçtiğimiz yıl içersin de il özel idaremiz burada atılması gereken adımları atarak bu eksiklikleri de büyük ölçüde giderdi ve hizmete açılabilecek duruma getirdi, orası hizmete açıldı ve Taşköprü Kültür Merkezi hizmet vermeye başladı. Bir başka konuda bugün devrini yapacağımız bu bina konusuydu, bu bina zamanında yapılırken Milli Eğitimden onaylı projesi olmaksızın ve mevcut mevzuatın var olan kurallara çok fazla dikkat edilmeksizin yola çıkılmış bundan dolayı da yarım kalmış ve Milli Eğitime devri gerçekleşmemiş bir binaydı. Bununla ilgili özellikle hayırseverlerimizin ısrarla yapmış oldukları başvurusu üzerine nasıl bir çözüm üretebiliriz sorusundan hareketle çalışma yapıldı ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışma sonucunda oranın okul binası olarak değil ama yurt binası olarak Milli Eğitim Müdürlüğüne eğitime kazandırabileceği ve hizmet verebileceği noktasında bir fikir gelişti, bu fikre hayırseverlerimizde olumlu baktı ve yurt binası olarak kullanılmak üzere devri sağlanması için bugün protokol imzalanacak. İnşallah bütün yatırımlarımız planlanarak daha hızlı hizmet verme konusunda gayretlerimiz başarılı olacaktır diye düşünüyorum.  Ben hayırseverlerimize öncelikle bu değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Eminim orada kendilerinin uygun gördüğü isim ilelebet yaşayacaktır.  Yine bu problemin çözümünde gayret gösteren ilçe ve İl Milli Eğitim müdürümüze, çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyor Araç ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

   İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU ise İldeki yatırımlardan bahsederek şunları söyledi; ‘’47 tane okulumuz ve 6 tane kurumumuzda toplam 53 tane yatırımımız yine Sayın Valimizin İlimize geldikten sonra verdiği talimatlar doğrultusunda şu anda hepsi programa alındı ve inşaatlar da devam ediyor. Araç ilçemizde İbrahim Subaşı hayırseverimizin yapmış olduğu binası yapılan protokole Milli Eğitim Müdürlüğümüze devredilecektir ve bu devirden sonra da biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu binayı Araç ilçemizde ihtiyaç olan orta öğretim öğrenci pansiyonu olarak kullanacağız. Sayın Valimizin imzasından sonra yürürlüğe girecek ve biz bunu ihale edeceğiz ve ihale ettikten sonra yaklaşık 1 milyon lira gibi bir yaklaşık maliyeti var, ihale yapıldıktan ve teslimi yapıldıktan sonra 5 ay gibi kısa bir süre içersin de tamamlayıp orta öğretim pansiyonu olarak kullanacağız. Tabi bu pansiyonumuzun ismine de protokolde belirtildiği üzere başta Sayın Valimiz Yaşar KARADENİZ’e, hayırseverimiz İbrahim SUBAŞI’na ve ailesine teşekkür etti.

26-07-201826-07-201826-07-201826-07-201826-07-201826-07-2018

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.