KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele Kursunun Birinci Etabı Tamamlandı

Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında açılan kurslardan ilki tamamlanarak katılımcılara sertifika verildi.
Bağımlılıkla Mücadele Kursunun Birinci Etabı Tamamlandı

   Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Derneğinin ortaklaşa yürüttüğü Bağımlılıkla Mücadele Projesi kapsamında Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 1-16 Nisan 2015 tarihleri arasında açılan ve ilimiz rehber öğretmenlerinin katılımıyla Kastamonu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan üç kurstan birincisi 03.04.2015 Cuma günü tamamlandı. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Azmi SÖNMEZ ve Mevlüt GÖCÜK katıldı.

   Programda katılımcılara hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü BAHÇACIOĞLU; “Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında eğitim seferberliği başlatan Müdürlüğümüz adına Yeşilay Cemiyetine teşekkür ediyorum.  Günümüzde madde bağımlılığı ve kötü alışkanlıkların artıyor olması bizim de bu konularda daha fazla hassasiyet göstermemizi gerektiriyor, madde bağımlılığı tıbben ve sosyolojik olarak ciddi sorunlara neden oluyor. Gerek madde bağımlılığına bulaşmayan gençlere yönelik çalışmalarla, gerekse bu sürece dahil olmuş yavrularımızı bu olumsuz durumdan kurtarma çabasıyla çeşitli faaliyetler düzenlenecektir. Hem eğitimci hem de kursiyer olarak bu çalışmalara iştirak eden tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

   MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda Bakanlığımızca eğitim görevlisi olarak belirlenen öğretmenlerin verdiği kurs 18 saat ve üç günlük programlar halinde düzenleniyor.

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.