KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU´ndan 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

  İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
BAHÇACIOĞLU´ndan 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Mustafa Kemal Atatürk´ün, 19 Mayıs 1919´da Samsun´a çıkışıyla başlayıp, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesinin, aziz milletin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle hiçbir engel tanımayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs’ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir.

Sevgili Gençler,

Vatanı için canından seve seve vazgeçen bir ecdadın devamıyız. Bunun bilinci ve kararlılığıyla size olan güvenimiz tamdır ve biliniz ki bu vatan size emanettir.

Size teslim edilen bu emaneti muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için sizler de çok çalışmalısınız. 
Sizlerin, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, öz güvenli bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalısınız. Sizleri seviyor, sizlere güveniyoruz. 

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.