KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU´ndan 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı "İlköğretim Haftası" Kutlama Mesajı

BAHÇACIOĞLU´ndan 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı "İlköğretim Haftası" Kutlama Mesajı

   2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının sevgili öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, tüm eğitim çalışanlarımıza, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını temenni ediyorum.

 

    Geleceğimizin şekillenmesinde önemli yeri olan bu anlamlı günde, öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanı ve sevincini yaşarken, yeni nesli şekillendiren değerli öğretmenlerimiz de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştirmenin haklı gururunu yaşamaktadırlar. 

 

    Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz.

 

Değerli mesai arkadaşlarım!

Bembeyaz, berrak beyinleri, ışıl ışıl yürekleriyle gözlerindeki umut ışıkları ile anne babalarının sıcak kucaklarından sizlerin bilgisine, eline ve vicdanınıza emanet edilen, ülkemizin ve dünyanın geleceğine damga vuracak, yön verecek, gündem belirleyecek öğrencilerimizin yetiştirilmeleri hususunda her zaman olduğu gibi kendinizi feda ederek azim ve istikrarla gayret edeceğiniz hususundaki inancımız ve güvenimiz tamdır. Yeni eğitim öğretim yılına yeni umutlar ve yeni hedeflerle başlıyoruz. Hedeflerimize eriştirecek olan güç, inancımızda, tarihimizde ve damarlarımızda mevcuttur. Yön vermek ve gündem belirlemek için erdemli, saygılı, sevgi dolu, kendisiyle ve çevresiyle barışık büyük düşünen gençler yetiştirmeliyiz.

 

Sevgili Öğrencilerimiz!  

Ülkemizin ve dünyanın geleceğinin yapı taşları, geleceğe erdemiyle, çalışmalarıyla, başarılarıyla yön vererek dünyanın gündemini sizler belirleyeceksiniz. Erdemli ve bilinçli birer şahsiyet olarak yetişmek ve bir meslek sahibi olma yönündeki hedeflerinizi büyük tutun. Bu hedeflere ulaşmak için okullarınızda öğretmenlerinizden olabildiğince çok faydalanmanın yollarını arayın. Biliyorsunuz ki okulunuz sizlere paylaşmayı öğreten, saygı ve sevgiyi aşılayan, kardeşlik ve arkadaşlık duygularınızı güçlendiren ve kendisine ve çevresine yararlı birer birey olmanızı sağlayacak olan huzur dolu yuvanızdır.

 

Değerli Velilerimiz!

Besleyip, büyütüp daha güzel yarınlar için bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınız hepimizin göz bebekleridir. Çocuklarınızdan beklediğiniz başarıların gerçekleştirilmesi için öğretmenlerimizle sürekli irtibat içinde olup birlikte hareket etme yönündeki duygularınızı ve kararlılığınızı sürdürünüz. İstenmeyen ortam ve davranışlardan arındırılması için öğretmenlerimizle ve bizlerle işbirliğinizin önemini belirtmek isteriz.

    Bu vesileyle her kademedeki eğitim çalışanlarımızın ve sevgili öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini diliyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.