KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU´ndan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı "İlköğretim Haftası" Kutlama Mesajı

BAHÇACIOĞLU´ndan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı "İlköğretim Haftası" Kutlama Mesajı

   17 Eylül 2018 tarihinde yeni bir eğitim-öğretim yılına başlayacak olmanın gururunu, sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

  2018-2019 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Değerli Mesai Arkadaşlarım;

  “Gerçek eğitim, kendinizden en iyiyi vermekten geçer.” Bu bağlamda eğitim sistemimiz teknolojik olarak her ne kadar mükemmel hale getiriliyor, ders içerikleri elektronik ortamlarda hazırlanıyor, sınavlar uzaktan kontrollerle yapılıyor olsa da özel ve genel amaçlarımıza sizsiz ulaşmanın mümkün olmadığı aşikârdır. Sizin fedakârlığınız, sevginiz, dokunuşunuz, tebessümünüz, yüreğinizdeki vatan ve bayrak sevgisi; zihninizdeki idealist ruh eğitimimizin olmazsa olmazıdır.

  Sizlere emanet edilen ülkemizin geleceği küçücük yavrularımızı bu kutlu vatan toprağına âşık, değerlerine sahip, kardeşlik anlayışını içselleştirmiş, bilgili ve kültürlü bir insan olarak yetiştirmek ancak sizlerin gayreti, sabrı, fedakârlık ve sevginiz ile mümkün olabilecektir.

Saygıdeğer Velilerimiz;

  Sizler, eğitim sistemimiz içerisinde, hedeflerimize ulaşmamız noktasında en önemli paydaşlarımızdansınız. Sizlerden gerekli desteği almadan tam olarak başarılı olmamız mümkün değildir. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı beraberce hayata hazırlayacağız. Bunun için her zaman iletişim halinde olmamız, kesintisiz bir diyalog ortamı oluşturmamız gerekmektedir. Okullarımız sizlerin her zaman gelip gideceğiniz, sorup sorgulayacağınız, bildiklerinizi paylaşacağınız yerlerdir. Bunun için kimseden izin almanız söz konusu değildir. Yavrularınızın okuduğu sınıfları, alışveriş yaptığı kantinleri, kullandığı lavaboları, yemek yediği salonları her bakımdan ziyaret etmeniz, tespitlerinizi idareci arkadaşlarımızla paylaşmanız bizleri işimize motive edecek ve kaliteli eğitim-öğretim alanları vücuda getirmemizi sağlayacaktır. İnanıyoruz ki en iyiye ve güzele ancak bu şekilde ulaşabiliriz.

Sevgili Öğrenciler;

  Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi, sizlerin iyi birer yurttaş olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri, doktorları sizler olacaksınız.  Bu yüzden çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmeli başka bir deyişle çağı yakalamalısınız. Bizler de bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız; okuyan, araştıran, sorgulayan, sonuç alabilen, ülkesini, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.

  Bu duygu ve düşüncelerle; yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliklerinin değerli yönetici ve üyelerine, öğrencilerime ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, “İlköğretim Haftasının” ve 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.