KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU’ndan Kadir Gecesi Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU Kadir Gecesi münasebeti ile bir mesaj yayımladı
BAHÇACIOĞLU’ndan Kadir Gecesi Mesajı

·         Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde kandillerin ve mübarek günlerin önemi büyüktür. Mübarek ramazan ayının sonuna geldiğimiz şu günlerde bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. 

  Kadir Gecesi, Yüce Yaratan tarafından Kuran´ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir. Her türlü kötülüğün ve çekişmenin son bulması için fırsat sayılan bu zamanları iyi değerlendirmek gerekmektedir. Aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânıdır.

Bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizi, felaketlerle boğuşan, zulüm altında bulunan yakın ve uzak ülkelerdeki tüm Müslümanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir.

  Bu duygu ve düşüncelerle başta eğitim camiamız olmak üzere, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir gecelerini kutlar ve bu gecenin, ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah´tan niyaz ederim.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.