KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU’nun 1. Yarıyıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 1. yarıyıl sonu münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
BAHÇACIOĞLU’nun 1. Yarıyıl Sonu Mesajı

Değerli yönetici, öğretmen arkadaşlarım; 

Öncelikle, 1. yarıyılda göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan, hem ailenizden hem de sosyal yaşamınızdan fedakârlık ederek yürüttüğünüz çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum. 2. yarıyılda da aynı heyecanla çalışacağınıza,  İlimizin eğitim-öğretim başarısının artması için göstereceğiniz gayrete inancım tamdır.


Değerli veliler;

Çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adımlar atmaları hepimizin ortak hedefidir. Bunun için İlimiz genelinde tüm çocuklarımızın eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanmalarını sağlamak amacıyla güçlü kapasite, kaliteli eğitim ve herkese erişim vizyonuyla hareket ediyoruz. Bu öğretim yılının ilk karnesini incelerken sizlerden ricam, bu belgeyi öğrencinin başarılı ya da başarısız olarak algılanmasını gerektiren bir belge olarak değil; öğrencinin kendisinden beklenen bilgi ve beceri alanındaki yeterlilikleri ne derecede gösterdiğine ilişkin bir belge olarak değerlendirilmesidir. Ayrıca, sizlerin de aile olarak iletişiminizi, çocuğunuzun başarısındaki katkınızı, başarısızlığındaki etkinizi, onu ne oranda destekleyebildiğinizi de değerlendiriniz. Çocuğunuzun karnesine ilişkin kendi duygularını paylaşmasına izin veriniz, onu başkalarıyla kıyaslamayınız, empati kurmaya çalışınız. Bilmeliyiz ki karne her şeyin sonu değil, bilakis yeni başlangıçların habercisidir.


Sevgili öğrenciler;

Bir dönem planlı çalışarak, biraz da yorularak karnenizi aldınız. Biliyorsunuz ki yorulmadan, çaba harcamadan hiçbir şey kazanılamaz. Karnedeki notlarınız kendinizle ilgili özeleştiri yapmanıza fırsat verecektir. Notlarınız ne olursa olsun; umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hep diri tutun. Karnelerinizi gördüğünüzde  “Elimden geleni yaptım, yapabileceğimin en iyisi buydu.” diyebiliyorsanız karnenizin iyi olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak “Çok daha fazlasını yapabilirdim.” diyorsanız, karnenizdeki notlar geliştirilebilir demektir. Bu tatil kendinizi geliştirmek, eksiklerinizi gözden geçirmek, yeni döneme yeni heyecan ve gayretle başlamanız için bir fırsat olacaktır. Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirip dinleniniz, zira hem öğretmenleriniz, hem de velileriniz ikinci döneme hazır başlamanızı beklemektedir. Unutmayınız; başarıda inanmak çok önemlidir. Başaranlar sadece inandılar, sonra yaptılar.

Bu düşüncelerle il genelinde sorunsuz ve başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasına destek veren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, okul yöneticilerine, öğretmenlerimize ve tüm eğitim personelimize teşekkür ediyorum. Milli eğitim ailesinin temel direkleri öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.