KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU’nun 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi ve okulların yaz tatili sürecine girmesi münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
BAHÇACIOĞLU’nun 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

 

    Bugün itibariyle 2016-2017 Eğitim Öğretim yılını tamamlamış bulunmaktayız. Bugün alınan karneler öğrencilerin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirmesi olacaktır. Bugün itibariyle ilimizde ilkokuldan 4095 öğrenci, Ortaokuldan 4394 öğrenci, Ortaöğretimden ise 3982 öğrenci mezun olmuştur. İl genelinde temel eğitimden 40.009, ortaöğretimden 16.730 toplamda ise 56.739 öğrenci karne almıştır.

Değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım;

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için büyük bir özveriyle ve gayretle çalıştınız. Emeklerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Değerli veliler;

Çocuklarımız bir eğitim öğretim yılını daha tamamlamış oldu. Onlar bir yaş daha büyüdüler. Bizler çocuklarımızı sağlam karakterli, vatanına milletine bağlı, ahlaklı insanlar olarak yetiştirmek ve bunun yanında da bilgiyle donanan bireyler olarak hayata hazırlamak için çaba sarf ettik. Burada özellikle belirtmek isterim ki çocuklarımızın karnelerine yansıyan notlar ağırlıklı olarak bilgiyle ilgili notlardır. Çocuklarımızın kişiliğini veya diğer kişisel özelliklerini ölçmedik. Bu nedenle karnelerde arzu edilen notlar görülmediği için onları üzecek davranışlar sergilememeliyiz. Unutmayalım ki çocuklarımızın her biri ayrı bir değerdir. Artık çocuklarımızın iyi bir dinlenmeye ve gelecek eğitim öğretim yılına en iyi şekilde motive olmaya ihtiyacı var. Bunu hak ettiler. Bu konuda onlara destek olmamız bizim en büyük sorumluluğumuz.

Sevgili öğrenciler;

Hayatınızda bir yılı daha geride bıraktınız. Bir üst sınıfa geçenleriniz var bunun yanında mezun olanlarınız var. Şunu bilmenizi isterim ki aldığınız karne sizlerin akademik başarı anlamında yıl içinde gösterdiğiniz çalışmaların bir değerlendirmesidir. Asla sizlerin eşsiz kişiliğinizi ve yüksek ahlakınızı değerlendiren bir not dökümü değildir. Sizler hedefi olan bireyler olarak bu karneyle akademik anlamda durumunuzu değerlendirecek ve gelecek yıl kendinizi ona göre hazırlayacaksınız. Şimdi bir üst sınıfa geçenler için güzel bir şekilde dinlenme zamanı. Yaz tatilinizi okuyarak, tarihi ve coğrafi güzellikleri gezerek, spor aktiviteleri gerçekleştirerek değerlendirebilirsiniz.

Bu sene mezun olan son sınıf öğrencilerimize öncelikle girecekleri Lisans Yerleştirme Sınavlarında başarılar diliyorum. Onları on iki yıllık eğitim hayatında büyük Türk milletinin şanına yaraşır şekilde eğitmeye çalıştık. Öğretmenlerimizle birlikte bu yolda çaba gösterdik. Bu konuda başarılı olduğumuza inanmaktayım. Bundan sonraki hayatınızda sizlere başarılar diliyorum.

    Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve bizlere destek olan velilerimize tekrar teşekkür ediyor, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlık, mutluluk ve huzur içinde tatil geçirmelerini temenni ediyorum. Bu vesile ile yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin mübarek Ramazan Bayramını şimdiden kutluyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.