KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU’nun Birinci Yarıyıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı birinci yarıyıl sonu münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
BAHÇACIOĞLU’nun Birinci Yarıyıl Sonu Mesajı

Mesai Arkadaşlarım,

 

2016-2017 eğitim-öğretim yılının birinci döneminde göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan, dolayı sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum. İkinci yarıyılda da aynı heyecanla çalışacağınıza,  eğitim öğretim yılının ikinci döneminde de aynı gayreti göstereceğinize inancım tamdır.

 

Değerli veliler;

 

Çocuklarımız karneleri ile yanınıza geldiğinde başarılarını muhakkak takdir edin, şayet karnelerinde düşük not varsa kesinlikle onları üzecek sözlerden sakının. Karnedeki notlar öğrencilerimizin akademik anlamda değerlendirilmesidir. Her zaman bu notların daha iyi duruma getirilmesi mümkündür. Eğitim öğretim yılının ikinci döneminde biraz daha motive edilerek çocuklarımız eksiklerini gidereceklerdir. Ama kalplerini kırarsak bunu telafi etmek zor olur. Bu nedenle çocuklarımızın başarılarını takdir edeceğinize olumsuz notlar için onları üzmeyeceğinize inanıyor, hep birlikte geleceğimizin mimarı olacak gençlerimizi daha iyi bir şekilde yetiştireceğimizi düşünüyorum. Çocuklarınızın eğitimi için okul veli işbirliğine sağladığınız ve bundan sonra sağlayacağınız destek için sizlere teşekkür ederim.

 

Sevgili öğrenciler;

 

Bir eğitim öğretim yılının birinci dönemini daha tamamlamış bulunuyoruz. Sizleri gelişen ve değişen dünyada ailenizi milletimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek için yetiştirmeye gayret gösteriyoruz. Bu arada sizleri de yorduğumuzun farkındayız. Bunun için ara tatilde dinlenmenizi sağlamak amacıyla sizlere ödev vermedik. Bunun yerine kitap okumanızı, sinemaya gitmenizi, arkadaşlarınızla müzeleri ve tarihi mekânları gezmenizi öneriyorum. İkinci dönem başarılı olan öğrencilerimizin başarılarını artırmasını, notları düşük olan öğrencilerinde bu notları yükseltmesini sağlamak amacıyla hep beraber durmadan dinlenmeden çalışmaya devam edeceğiz. Hiç bir şekilde moralimizi bozmayacağız, unutmayın ki bu ülke sizlerin omuzlarında yükselecektir.

Bu düşüncelerle sizleri en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan ailelerinize, öğretmenlerinize okul yöneticilerinize ilçe ve il milli eğitim müdürlüğü yöneticilerine çalışanlarına teşekkür ediyor siz öğrencilerimize iyi bir tatil geçirmeniz dileğinde bulunuyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.