KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU´nun Kadir Gecesi Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU Kadir Gecesi münasebeti ile mesaj yayımladı.
BAHÇACIOĞLU´nun Kadir Gecesi Mesajı

Rahmeti sonsuz olan Rabbimiz, belirli gün ve gecelerde tükenmez hazinesinin rahmet kapılarını ardına kadar açıyor. Bu mübarek gecelerden biri de “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş” olan on bir ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in 27. gecesine rastlayan ve “Bin aydan daha hayırlı” olarak müjdelenen Kadir Gecesidir.

Bu gece, çok şerefli ve müstesna bir gecedir. Nitekim Kitabımız Kur’ân-ı Kerîm bu gecede nazil olmuştur. Bu geceyi bizlere anlatan Kadir Sûresinde Yüce Rabbimiz buyuruyor ki: “Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler o gecede Rablerinin izni ile her türlü iş için inerler. O gece tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.” Bu gecenin feyzi hususunda Efendimiz (sav):“Kadir Gecesini, fazilet ve kudsiyetine inanarak ve sevabını yalnız Allah’tan bekleyerek ibâdet ve tâatle geçiren kimsenin geçmiş günâhları af olunur.” diye bizlere müjde vermiştir. Böylesi kıymetli bir gece biz Müslümanlar için gerek kendimizi sorgulamak gerekse eş, dost ve akrabalarımız ile ilişkilerimizi değerlendirmek için büyük bir fırsattır. En önemlisi de rahmet kapılarının ardına dek açıldığı bu gecede edilen duaların geri çevrilmeyecek olmasıdır.

Rahmetini yeryüzüne sağanak sağanak indirdiği, bin aydan hayırlı olan bu gecenin hürmetine, yeryüzünde zulme maruz kalan Müslüman kardeşlerimizin acılarının dinmesini,  ülkemizde dirlik, birlik, sağlık, mutluluk ve kardeşliğin daim olmasını ve bu gecenin biz Müslümanlar için Rızayı İlahiye ulaşmaya vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.