KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU´nun Kutlu Doğum Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile mesaj yayımladı.
BAHÇACIOĞLU´nun Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in daha iyi anlaşılabilmesi için her yıl 14–20 Nisan tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanılmaktadır. O´nun, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, sorumluluklarımızın çeşitliliğine bakmadan aile reisi, iş adamı, meslek erbabı, öğretmen, yönetici gibi sıfatlarımızı O´nun ahlakıyla modelleştirerek uygulamalıyız.

Müslümanlar olarak bu kutlu haftada Peygamber Efendimizi anıyoruz. Asıl amacımız O’nun getirdiği sevgi ortamını idrak etmek, insanlığı bir arada tutan, kaynaştıran, ortak hedeflere yönelten, güç kaynağımız olan İslâmiyet´i daha iyi kavrayabilmektir. Alemlere Rahmet olarak gönderilen Efendimizin bütün hayatı insanlık için yol göstericidir. Bu manada, ´Kutlu Doğum Haftası´ etkinlikleri, Peygamberimizi daha iyi tanımak için önemli bir fırsat olarak görülmelidir.

Bu düşüncelerle Kutlu Doğum Haftası boyunca gerçekleştirilecek olan etkinliklerin bütün insanlığın, kardeşlik, merhamet, hoşgörü, barış, karşılıklı sevgi ve saygıda buluşmasına vesile olmasını temenni ediyor, Kutlu Doğum Haftasının ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

Cengiz BAHÇACIOĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.