KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU’nun Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
BAHÇACIOĞLU’nun Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 87. yıldönümünü ve bu anlamlı günün “Öğretmenler Günü” olarak kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

 

Dünyadaki en meşakkatli ve onurlu mesleği olan öğretmenlik; fedakârlık, emek, sabır ve hoşgörü isteyen, karşılığı maddi hiçbir değerle ölçülemeyecek kadar müstesna, saygın bir meslektir. Peygamber mesleğini icra ettiğinin, sözleri ve davranışlarıyla hayatları ve hatta ülkenin kaderini etkilediğinin bilincinde, kendini sürekli geliştiren, yenileyen ve vizyon sahibi öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz aydınlık yolda yürümeye devam edecektir.

 

Günümüzdeki eğitim ve bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak öğretmenlerimizin kaynak araştırılması, bilginin üretim ve geliştirme sürecindeki öncü rolü geçmişte olduğu gibi bugün de sürmektedir.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Geleceğimizin mimarları olan siz kıymetli öğretmenlerin evlatlarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan şüphem yoktur. Genç kuşakların okuyan, araştıran, donanımlı, özgüvene sahip, geçmişiyle barışık, geleceğe güven ve inançla bakan, kendi değerlerini unutmadan evrensel değerleri benimseyen, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetişmelerindeki çabalarınız ülkemizin geleceği için son derece önemlidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, İlimiz ve ülkemiz genelinde görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlıklı, huzurlu ve neşe içerisinde bir ömür diliyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.