KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇACIOĞLU´nun Ramazan Ayı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU Ramazan Ayı münasebeti ile mesaj yayımladı.
BAHÇACIOĞLU´nun Ramazan Ayı Mesajı

Rahmet, bereket, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı; hasretle beklenen on bir ayın sultanı Ramazan’a kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

 

Sabır ayı olan Ramazan, yoksulların, çaresizlerin halini anlama şuuru kazandırıp ruhlarımızı manevi atmosferiyle arındırarak kardeşliği, yardımlaşmayı ve toplumsal barışı zirveye taşımaktadır.

 

Bin aydan hayırlı ve bütün günahların affına vesile olduğu Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından müjdelenen, Kur’an-ı Kerim’in indirildiği gece olan Kadir Gecesi’ni, sevabının yalnız Allah (c.c.) tarafından belirleneceği Ramazan orucunu içinde barındıran ve yapılan tüm ibadetlerin diğer zamanlara nazaran misliyle kıymet bulacağı bu mübarek ay boyunca bizlere düşen görev ibadetlerimizin yanı sıra, yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp yaşatmaktır. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.’ Hadis-i Şerifinin rehberliğinde, elimizden geldiğince, çevremize karşı duyarlı olmalı, yardıma muhtaç olanlara yardım elimizi uzatmalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bütün idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimizin Ramazan-ı Şerifini en içten dileklerimle tebrik ediyor, İslam alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını diliyorum.

 

                                                                                                            Cengiz BAHÇACIOĞLU

                                                                                                             İl Millî Eğitim Müdürü

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.