KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başbakanlık Dahi Geçici Ama Hocalık Baki

Şubat 2016 döneminde atanan 30 bin öğretmenin adaylık süreci ile ilgili değerlendirme toplantısının ilki 31.03.2016 tarihinde saat 09.30’da başladı. Tüm ülkede aynı saatte başlayan toplantıya saat 11.00’de canlı yayın ile bağlanan Başbakan Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU 30 bin aday öğretmene seslendi.
Başbakanlık Dahi Geçici Ama Hocalık Baki

143 öğretmenin adaylık sürecini tamamladığı ilimizde gerçekleştirilen 1.Değerlendirme Toplantısına Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Vali Yardımcısı Aytekin YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU ve Şube Müdürleri katıldı. Açış konuşmasını yapan BAHÇACIOĞLU: “Sürecin aday öğretmenlerimiz için faydalı ve dolu dolu geçtiği yönünde aldığımız dönütler, gelecek nesiler adına bizleri sevindirmektedir. Sizler bu süreçte edinmiş olduğunuz ve meslek hayatınızın diğer aşamalarında edineceğiniz tecrübe ile yoğuracağınız çocukların, bu ülkeyi yönetenler olacağını unutmayınız.” dedi. İlimizde eğitim gören aday öğretmenler adına süreci değerlendiren aday öğretmen Şehri ATCI : “Bu konuyu bu yönüyle hiç düşünmemiştim dediğim zamanlar oldu.  Anladım ki süreç, bizlere daha birçok tecrübe kazandıracak.” dedi.

Konuşmaların ardından aday öğretmenlerin süreç ile ilgili sorularına, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar DOLAPCI ve Şube Müdürü Atilla KOÇYİĞİT tarafından cevap verildi.

Saat 11.00’de tüm ülkede olduğu gibi canlı yayın ile Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun katıldıkları toplantıya bağlanıldı.  Canlı yayın ile gerçekleştirilen toplantıda Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI’nın yaptığı konuşmanın ardından aday öğretmenlere seslenen Başbakan DAVUTOĞLU : “ Başbakan olarak çok konuşma yaptım ama beni en fazla heyecanlandıran, mutlu eden, tekrar kendimi bir sınıfta hissettiren konuşma, bu konuşma.” ifadesini kullandı. “Başbakanlık geçici, hocalık baki. Hiç kimse çocukluk döneminin bakanını hatırlamaz ama ilkokul öğretmeninin adını unutmaz.” diyen ve öğrencilik anılarından bahseden Başbakan DAVUTOĞLU, öğretmenlik mesleğinin esasının, sevgi olduğunu söyledi.

“Sizlerin elinde yetişecek yeni neslin kendisinden emin, özne olduğunun farkında, kendi medeniyetinin ve köklerinin bilincinde, bütün insanlığın ise muhatabı olma özgüvenine sahip bir nesil olmasını istiyoruz. Onun için inşa ettiğiniz her zihnin, hitap ettiğiniz her çocuğun, bu ülkenin, bu toprakların, bu kültürün, bu medeniyetin inşa edici bir sütunu olduğunu görerek yetiştirin.” diyen DAVUTOĞLU, öğretmenlere ders konusunda ve öğrencilere karşı davranışlarında titiz olmalarını istedi.

“Ders en ilahi görev, en ulvi vecibedir. Her şartta dersinize gidiniz. Öğrencilerinizin gözlerine muhabbetle bakınız. Sevgi ve gönül vererek mesleğinizi icra ediniz. Öğretmenlik mesleğinin kaynağı sevgidir, merhamettir.” diyen DAVUTOĞLU sözlerini: “Aziz öğretmenler, bu toprakların batısına, doğusuna, kuzeyine, güneyine, merkezine, kıyısına, sahiline, her yerine sizi sevgi ekmeye gönderiyoruz. Allah tohumunuzu bereketli, fidanınızı gümrah, gelecek nesillerin yolunu açık eylesin.” diyerek tamamladı.

31-03-2016 31-03-2016

31-03-2016 31-03-2016

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.