KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİTEK İle Hedefimiz İlk 10’a Girmek

       Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında başarılı bulunarak uygulamaya konulan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından yönetilen Bilgi, Teknoloji, Kazanım (BİTEK) Projesinin tanıtım toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, BİTEK Projesiyle akademik anlamda Türkiye’de ilk 10’a girmeyi hedeflediklerini söyledi.
BİTEK İle Hedefimiz İlk 10’a Girmek

 

 

   İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince hazırlanan Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında başarılı bulunarak uygulamaya konulan BİTEK Projesinin tanıtım toplantısı Şerife Bacı Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

   Öğrenci ve öğretmenlerin teknolojiyi kullanarak online sınav uygulamasını yapabilecekleri alt yapıyı sunan proje akademik başarıyı artırmak için tüm öğretmenlere ve öğrencilere fırsat eşitliği sunmakta. Bu kapsamda gönüllü 120 Öğretmene soru hazırlama teknikleri verilmiş ve ortak sınavlar ile YGS, LYS’de ki derslerin branş öğretmenleri tarafından sorular hazırlanmıştı. Bu proje ile Milli Eğitim Müdürlüğü kendi deneme sınavlarını gerçekleştirebilecek kapasiteye ulaşmış oldu.

   Tanıtım toplantısında konuşan BAHÇACIOĞLU, eğitimde kaliteyi artırmak amacıyla kapasitelerini geliştirmek için çalıştıklarını bu projenin de bu çalışmalarından birisi olduğunu hedeflerinin bu proje ile birlikte akademik başarıda Türkiye’de ilk 10’a girmek olduğunu belirtti. Projede emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Ar-Ge Birimine, soru hazırlayan ve gönüllü olarak eğitim alan öğretmenlere, ilçe ve okul yöneticilerine teşekkür eden BAHÇACIOĞLU eğitimde herkese erişim ve fırsat eşitliği sağlamak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

15-02-2017

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.