KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİTEK Projesi Onaylandı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından 01.02.2016 tarihinde ilan edilen Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) programı kapsamında başvurusu alınan projelerin değerlendirilmesi süreci sona erdi. Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimince hazırlanan BİTEK (Kastamonu İlinde Yenilikçi Teknolojilerin Eğitimde Kullanılması İçin Gerekli AR-GE Alt Yapısının Kurulması) projesi başarılı bulundu.
BİTEK Projesi Onaylandı

Projenin Genel Amaçları:

Kastamonu ili genelinde, eğitimde yenilikçi teknoloji alt yapısının güçlenmesi yoluyla akademik başarının ve bilişsel-sosyal olanakların artırılması amaçlanmaktadır.

Hedefler:

·       Öğretmen ve öğrencilerin teknolojik alt yapıyı kullanımını artırmak,

·       Öğrencilerin akademik gelişim sürecine olumlu etki yaparak bir üst öğrenime daha başarılı ve donanımlı geçişlerini sağlamak,

·       Teknolojiyi kullanılarak il genelindeki tüm öğrencilere eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak,

·       Teknolojik imkânlar ile dezavantajlı öğrencilerin eğitime erişim oranını artırmak,

·       Kazanımlar bazında dijital bir arşiv oluşturmak,

·       Eğitim bölgelerimiz arasında sağlanacak işbirliği ile başarı göstergelerindeki rekabetin pozitif yönlerini kullanmak,

·       Ortaöğretime ve Yükseköğretime geçiş sınavlarında İlimizin başarı ortalamasını daha da yükseğe taşımak 

Beklenen Sonuçlar

1.     Online ve offline kazanım kavrama testleri için web portali ve yazılım oluşturmak (en az 8250 öğrenci aktif kullanıcı)

2.     8. Sınıf öğrencileri için kazanım odaklı konu tarama testi (en az 300 soru)

3.     12. Sınıf öğrencileri için kazanım odaklı konu tarama testi (en az 300 soru)

4.     8. Sınıf öğrencileri için yılda iki defa MEB Ortaöğretim Geçiş Uygulaması Ortak Sınavlar için deneme sınavı ( 2 defa )

5.     12. Sınıf öğrencileri için LYS ve YGS deneme sınavı ( birer defa )

Başarılı bulunan proje için bir araya gelen Kastamonu İl Milli Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU ve KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan GENÇ, projenin özelde Kastamonu ve bölgesi adına genelde ise Türk Eğitimi için beklenen sonuçlara ulaşması temennisinde bulundu.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.