KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Biz Çocuklarımıza Güveniyoruz

Atatürk ilkokulunu ziyaret eden ÇELİK: “Eğitim ve öğretim birbirinden ayrı değil, birbirinin tamamlayıcısıdır.” dedi.
Biz Çocuklarımıza Güveniyoruz

22.01.2015 Perşembe günü Atatürk İlkokulunu ziyaret eden ve okulda “Değerler Eğitimi Projesi” kapsamında devam eden “Biz Çocuklarımıza Güveniyoruz” projesi hakkında bilgi alan ÇELİK şu değerlendirmelerde bulundu: “Eğitim ve öğretimi birbirinden ayrı tanımlayamayız. Bu iki kavram birbirinin tamamlayıcısıdır. Uygulanan bu tür projelerle de öğrencilerimizin, kendine olan güveninin arttığını görüyoruz. Çünkü burada karşılıklı bir güven söz konusu. Doğruluk, yardımlaşma, sahiplenme, saygı, gibi birçok duyguyu yaşayarak kazanıyorlar. Ayrıca bu faaliyetler çocuklarımızı bireysel düşünmekten kurtararak, sosyal hayata aktif bir şekilde katılımlarını sağlıyor. Yani öğretim ile verilen bilgiler, yaşayarak eğitim ile tamamlanarak davranışa dönüşmüş oluyor. Velilerimizin verdiği destek de, bu projenin tam anlamıyla başarıya ulaşması açısından bizim için çok önemlidir.” dedi.

 

 

Okulun, sınıf öğretmenleriyle de bir araya gelen ÇELİK: “ Günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolay hale geldi; ancak eğitim, öyle rastgele aranıp bulunacak bir şey değildir. Çocuğun eğitimi siz sınıf öğretmenlerimizin elinde başlıyor. Bu sebeple çocuklar anne-babadan önce sizin sözünüzü tutarlar. Dolayısıyla Değerler Eğitiminin temeli sizsiniz. Çocuklarımız için gösterdiğiniz gayret ve özveriniz için size ve tüm sınıf öğretmenlerimize teşekkür ederim.” dedi.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.