KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Danışman Öğretmenlik Uygulamasına En İyi Şekilde Hazırlanacağız

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU Merkez ilçedeki okul ve kurum müdürleriyle bir araya gelerek yaptığı toplantıda ”Bakanlığımızın üzerinde hassasiyetle durduğu danışman öğretmenlik uygulamasına Kastamonu olarak en iyi şekilde hazırlanacağız” dedi.
Danışman Öğretmenlik Uygulamasına En İyi Şekilde Hazırlanacağız

Şerife Bacı Öğretmenevinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında danışman öğretmenlik uygulaması, büyük-küçük onarımlar ile ilgili talepler, destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili başvuru işlemleri ve akademik başarı konuları ele alındı. Milli Eğitim Bakanlığının danışman öğretmenlik uygulaması konusunda çok hassas bir çalışma yürüttüğünü belirten BAHÇACIOĞLU, Kastamonu olarak kendilerinin de bu konuda çok titiz davrandığını belirtti. Meslek hayatında  on yılını tamamlamış, alanında bilgi ve tecrübesiyle temayüz etmiş, eğitim teknolojilerini aktif şekilde kullanabilen öğretmenler arasından mesleğe yeni başlayan öğretmenlere rehberlik edecek danışman öğretmenlerin, okul-kurum müdürlerinin ve ilçe milli eğitim müdürlerinin önerileri doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçileceğini belirten BAHÇACIOĞLU, bu çalışmanın öğretmen yetiştirmede çok olumlu sonuçlar ortaya çıkaracağını dile getirdi.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.