KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğa Kültür Köyü Öğretmenevi Tesisleri, Vali Vekili Karadeniz Tarafından Hizmete Açıldı

Doğa Kültür Köyü Öğretmenevi Tesisleri, Vali Vekili Karadeniz Tarafından Hizmete Açıldı

İl Özel İdaresinden 10 bin TL karşılığında,  İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğünce kiralanan,  Doğa ve Kültür Köyü’nde bulunan restoran,  66 yataklı otel ve havuz başı kısımlarının bulunduğu Öğretmenevi Tesisleri  açılışı Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından gerçekleştirildi.

 

23.04.2017 tarihinde gerçekleştirilen tesislerin açılışına Milletvekili Metin Çelik, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Sadettin Yıldız, Belediye Başkanı Tahsin Babaş,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve kurum amirleri katıldı.

 

Açılışı yapılan ve kurdelesi kesilen tesisler hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu  yaptığı konuşmasında; “Şehir merkezinde bulunan mevcut Öğretmenevi’nde güçlendirme çalışmalarına devam edilmesi  nedeniyle Doğa ve Kültür Köyü’nde hizmet verecek olan Öğretmenevi tesislerimiz, şehir merkezindeki öğretmenevimizin güçlendirme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte yine  öğretmenevi bünyesinde hizmet vermeye devam ederek,  çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Restoran, otel ve çevre bölümlerinde   çeşitli onarımlar yaparak hizmete açılan Öğretmenevi tesisleri hem ilimize hem bölgemize güzel hizmetler verecek. Ayrıca bu alan içersine İl Özel idaresi tarafından spor tesisi yapılması planlanmakta olup, spor kulüpleri içinde kamp yapılabilecek doğa harikası bir alan olacak. Tesisimizin  bu noktaya gelinceye bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

23-04-201723-04-201723-04-2017

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.