KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitiminde Kalitenin Arttırılması Çalıştayı

Eğitiminde Kalitenin Arttırılması Çalıştayı

    Kastamonu özelinde eğitimin kalitesinin artırılması amacıyla Kastamonu Valiliği öncülüğünde eğitim süreçlerinde paydaş olarak aktif rol alan kurumların katkısıyla " Kastamonu Eğitiminde Kalitenin Arttırılması Çalıştayı" Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Serkan Genç ve Müdürlüğümüz yöneticilerinin katılımı ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

  Eğitimin tüm unsurlarıyla tüm paydaşlarıyla ve her aşamasıyla ilgili fikirlerin görüşlerin önemli olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz; "İki yıl önce Turizm konusunda bir çalışma yapmıştık bu çalıştay sonucunda bir eylem planı hazırlandı, eylem planı çerçevesinde iki yıldır tüm kurumlar kendi üzerine düşen çalışmaları yürütüyorlar ve zaman zaman bir araya gelinerek bu çalışmalar değerlendiriliyor hangi noktaya gelindiği, neler yapıldığı, neler yapılamadığı, yapılamama sebepleri neler bunları konuşuyoruz. Çalıştaylar  aslında dinamik olarak devam eden bir süreçtir. Bir toplantı yapıp bitirmekle sorunlar çözülmüyor o toplantı sonuçlarının takip edilmesi, süreçlerin sonuçlandırılması toplantının da amacına ulaşması açısından önemli. Turizm çalıştayında sonunda güzel sonuçlar alınmaya başlandı. Örneğin 420 bin olan iki yıl önceki konaklama sayımız şuanda ilk altı ayda 340 bin'e ulaştı. Yılsonuna kadar bu sayının 600 bin'i geçeceği tahmin ediliyor. Geçen yıl yabancı konaklama sayımız 16 bin'di. Bu yılda ilk altı aylık yabancı konaklama sayımız 14 bin'i geçmiş durumda bu işin emekleme safhasındayız ama merdivenler onar onar çıkılmıyor neticede bir ivme kazanıldı ve bu ivme doğrultusunda da hareket ediliyor. Dün Kalkınma Ajansımızın Çankırı da yapılan Yönetim Kurulu toplantısı gündeminde de turizm alt yapısının geliştirme programı çerçevesinde teklif edilen projelerin değerlendirilmesi sonucunda 30 civarında proje katılmıştı. 3 İl de 13 projeye destek verilmesi kararlaştırıldı bunun 7 tanesi Kastamonu'da.  Bu da Kastamonu açısından önemli bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Eğitim Çalıştayının da bu çerçevede düşünülmesi kanaatindeyim. Eğitimi tüm unsurlarıyla tüm paydaşlarıyla ve her aşamasıyla ilgili buradan çıkacak fikirler görüşler bizim için önemli bundan sonra bizim yol haritamızı oluşturacaktır diye düşünüyorum. Bununla ilgili bugüne kadar beklememizin sebebi 2 yıl önce 17 tane okulumuzun depreme dayanıklı olmaması sebebiyle yıkım kararının gelmesi ve her şeyden önce fiziki alt yapının buna müsaade etmeyeceğini düşünmemiz oldu. Şu anda bu problem artık büyük ölçüde yoluna girdi bu yıl 12 okulumuzun daha hizmete alınması bekleniyor dolayısıyla fiziki alt yapı konusundaki sorunlar büyük ölçüde çözülmüş olacak yine yapmamız gereken işler mutlaka var onları da bu çalıştayda konuşacağımızı düşünüyorum. Çalışmalarınız da tüm okullarda eğitim kalitesini dengeli bir şekilde sağlamayı amaçlamamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

  7 konu başlığı altında guruplara ayrılan Eğitim Çalıştayında;  Eğitimde Kalite 1, Eğitimde Kalite 2,  Fiziki Kapasite, Mesleki Eğitim, Özel Eğitim, Yaygın Eğitim, Sosyal Etkinlikler gibi konuların içerikleri görüşüldü.

10-07-201910-07-201910-07-201910-07-201910-07-201910-07-201910-07-201910-07-201910-07-2019

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.