KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fidanlar Fidanla Büyüyor Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü Çerçevesinde Dikim Töreni Gerçekleştirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan, Fidanlar Fidanla Büyüyor Ağaçlandırma İşbirliği protokolü çerçevesinde bugün,  81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 10 milyon öğrenci ile 10 milyon fidan dikim töreni Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ’in katılımı ile gerçekleştirildi.
Fidanlar Fidanla Büyüyor Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü Çerçevesinde Dikim Töreni Gerçekleştirildi

Fidan dikim törenine ayrıca Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze AYDOĞDU, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, Vali Yardımcısı Vedat YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU kamu kurum ve kuruluş amirleri ile öğrenciler katıldı.

 

 “Ailesine çevresine iline hizmet eden vatandaşlar tarafından dikilen fidanların, yetişmiş birer ağaç olarak Kastamonu’nun yeşil coğrafyasına ilave bir yeşillik katmış olacağını ifade eden Vali KARADENİZ;  “Burada diktiğiniz fidanları mutlaka ve mutlaka takip edin arada bir gelip sulayın annenizi, babanızı, büyüklerinizi de getirin buraya beraber nasıl büyüdüğünüzü birlikte görün. Kastamonu’ya yeşilin önemini anlatmaya gerek yok coğrafyamızın 3/2 ‘si ağaçlarla kaplı kalan kısmı da yem yeşil bir Karadeniz örtüsü ama şunu da unutmamamız lazım ki bugün kurak olan kıraç olan birçok yöremiz geçmişte yem yeşil bölgelerdi oralardan en azından ders alarak Kastamonu’nun yeşilini korumamız gerekiyor. Onu aynı zamanda ekonomik ürün olarak da işlememiz gerekiyor. İkisini dengeli bir şekilde sürdürerek Kastamonu için ağacın ahşabın önemini devam ettirmemiz gerekiyor. Bu duygularla burada diktiğiniz fidanlarında, sizlerin de geleceğinizin aydınlık ve bahtınızın açık olmasını diliyorum eğitim öğretim yılı döneminizde hepinize başarılar diliyorum diktiğimiz fidanları da buradaki bu küçük ormanımızda ilimize hayırlı ve uğurlu olsun diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların sonunda protokol tarafından fidan dikiminde bulundu. İlk can suyu Vali KARADENİZ tarafından verildi. 

07-11-201807-11-201807-11-201807-11-2018

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.