KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Futbol YBO’ları Projesi Altyapı Çalışması

Gelecek yıl Kastamonu’da uygulamaya konulması planlanan Futbol YBO’ları Projesi hazırlık çalışmaları kapsamında yetenek taraması yapıldı.
Futbol YBO’ları Projesi Altyapı Çalışması

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uygulamaya konulan futbol temalı spor liseleri projesinin bir devamı olan Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) projesi kapsamında pilot bölge olarak seçilen Kastamonu´da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TFF işbirliği ile ilk adım atıldı. Kastamonu Futbol YBO’ları projesi çerçevesinde Kastamonu il merkezi ve ilçelerinde  oluşturulan karmalarla toplam 700´e yakın öğrenci Kastamonu Hasan Doğan Tesisleri´nde yapılan seçmelere katıldı. Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesi ile yapılan seçmelerde 2002, 2003, 2004, 2005 doğumlu öğrenciler yer aldı. Seçme organizasyonu Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Futbol Antrenörü Beden Eğitimi öğretmenleri tarafından oluşturulan komisyon tarafından gerçekleştirildi.  Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kısa bir süre önce Kastamonu´ya bir ziyaret gerçekleştirerek çalışmalar hakkında bilgi almış ve projenin hayata geçirilmesi öncesi incelemeler yapmıştı.

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.