KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ebediyete İrtihalinin 80. Yıl Dönümünde Törenlerle Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80.  yıldönümünde İlimizde düzenlenen törenlerle anıldı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ebediyete İrtihalinin 80. Yıl Dönümünde Törenlerle Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 80. yıl dönümü anma töreni, saat 08.58’te Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtına Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Per. Alb. Gamze Aydoğdu ile Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından çelenk sunulması ile başladı. Ardından saat 09.05’de sirenler eşliğinde bayrakların yarıya indirilmesi ile 2 dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımız okunuldu.

 

Programa; Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Ak Parti Milletvekili Metin Çelik, CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Per. Alb. Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İdare Mahkemesi Başkanı Berkan Ayturan, Kastamonu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Rafet Özkan, Baro Başkanı Av. Özgür Demir, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ömer Sülün, Cumhuriyet Savcısı Rıza Ünel, İl Özel İdare Genel Sekteri Tahir Zafer Karahasan, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, Şehit Aileleri, Gaziler, öğrenciler, kurum ve daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki töreninin ardından anma etkinlikleri Halk Eğitimi Merkezinde devam etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan program, Orhan Şaik Gökyay Lisesi, Özlem Burma Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Burak Kapucuoğlu İlkokulu öğrencileri tarafından şiirlerin okunması, slayt gösterisi, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile devam ederek  Atatürk Oratoryosu ve müzik dinletisi ile sona erdi. Program sonunda Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve Protokol üyeleri etkinliklerde emeği geçenleri tebrik etti.

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.