KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Bakanlığımızın Diğer Yarısı

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL ilimize çalışma ziyaretinde bulunarak Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ile bir araya geldi.
Hayat Boyu Öğrenme Bakanlığımızın Diğer Yarısı

İlimize gerçekleştirdiği çalışma ziyareti kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve Halk Eğitimi Merkezi müdürleri ile Şerife Bacı Öğretmenevinde bir araya gelen Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL, örgün eğitimin dışındaki bireylerin verilen eğitimde Bakanlığın diğer yarısını oluşturduklarını belirtti. Yaklaşık olarak 4.5 milyon açık öğretim öğrencisine, 7 milyon kursiyer öğrenciye, 509 bin Suriyeli öğrenciye hayat boyu öğrenme kapsamında 980 Halk Eğitimi Merkezi ile 18 Olgunlaşma Enstitüsü ve 10 Turizm Eğitim Merkezi ile hizmet verdiklerini söyledi.

Programların güncellenmesine devam edildiği ders materyallerinin de bu programa uygun olarak hazırlandığını dile getiren ALTUNEL, usta öğreticilerin eğitim kapasitelerini güçlendirmek için hizmet içi eğitim faaliyetleri gerçekleştireceklerini söyledi. 3 yıl kurs açmamış öğretmenler ile çalışmaya devam etmeyeceklerini belirten ALTUNEL Suriyeli öğrencilere yönelik verdikleri hizmetler hakkında da bilgi verdi. Suriyeli öğrencilerin eğitiminde kendilerine destek veren AFAD’a da ayrıca teşekkür eden ALTUNEL, yurtiçinde olduğu gibi sınır ötesinde de Azez’de 34, Çobanbeyli’de 27, Cerablus’da 37, Mare’de 14, Soran’da 21 okulun hizmet sunmaya hazır hale getirildiğini belirterek bu çalışmalara destek veren tüm İl Milli Eğitim Müdürlüklerine teşekkür etti.Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.