KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl İzleme Araştırmaları

Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme Araştırma ve Geliştirme Projesi kapsamında 5. sınıflara yönelik il izleme araştırması ilimizde 106 okulda ve 4167 öğrencinin katılımı ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiştir.
İl İzleme Araştırmaları

Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme Araştırma ve Geliştirme Projesi kapsamında 5. sınıflara yönelik il izleme araştırması ilimizde 106 okulda ve 4167 öğrencinin katılımı ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiştir. 5. sınıflara yönelik yapılan araştırmada öğrencilerin yenilenen müfredatla birlikte kazanımları edinme düzeylerinin tespit edilmesi, eksik öğrenmelerinin ortaya konması, öğrenci,  veli, öğretmen ve yöneticilere geri bildirim verilmesi amaçlanmaktadır. Araştırma Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde öğrenci,  öğretmen ve yönetici anketlerinin uygulanması ile devam etmektedir.  Araştırma sonucunda taraflara geri bildirim verilecek olup her okulun üstün ve zayıf yönlerine yönelik bir rapor hazırlanacaktır. Araştırma sonucunda hiç bir şekilde öğrenci, sınıf, okul veya ilçe sıralaması yapılmayacaktır. Söz konusu araştırmanın istenildiği şekilde yürütülmesi konusunda özverili çalışma yürüten  İl Ölçme Değerlendirme Merkezi Ekibine, idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

29-12-2017

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.