KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında gerçekleştirildi.
İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

    İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında gerçekleştirildi.

   Toplantıya ayrıca Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Üniversitesi, İlçe Kaymakamlık temsilcileri, ilgili kurum temsilcileri, oda başkanları, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

   Çocuklarımızın daha iyi yetiştirilip hayata hazırlanması, hem akademik başarılarının arttırılması, hem de Milli Eğitim ve tüm eğitim camiasında eksiklerin giderilerek kalitenin arttırılması, varsa sorunlar bunların da görüşülüp ortadan kaldırılmaya yönelik çalışmaları yapmak ve ortak akıl oluşturmak açısından bu toplantının faydalı olduğunu söyleyen Vali Karadeniz; ‘’ 2018-2019 yılı İl Genel Eğitim Durumu, İnsan Kaynakları, Okullaşma Oranları, Taşımalı Eğitim, Hayat Boyu Öğrenme, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, İnşaat ve Emlak Hizmetleri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri ve Merkez İlçedeki Eğitim Öğretim Faaliyetleri hakkında verilerden oluşan bir sunumla İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden bilgiler aldı.

   Okul ziyaretlerinde en çok üzerinde durduğu konunun öğrencilerin amacı ve hedeflerini anlamaya çalışmak olduğunu söyleyen Vali Karadeniz; ‘’Öğrencinin hedefi başarıyı en fazla etkileyen faktörlerden birisi. O hedefe ulaşmak için çalışacak ki sonuç alabilsin. Amaç yükleme konusunda bütün okullarımızı yönlendireceğiz. Öğrencilerin muhakkak ve muhakkak sosyal ve sportif faaliyetlere katılımını da teşvik edeceğiz. Sadece derslerle bırakmayacağız. Onların hem kişilik gelişimlerini sağlamak özgüvenlerini kazandırmak için, hem de grup içinde ekip çalışması içerisinde rol üstlenebilme, yeteneklerini geliştirebilme adına muhakkak ve muhakkak bu tip faaliyetlere ağırlık verelim.’’ Şeklinde konuştu. Ayrıca kurumlar arası yatay ve dikey iletişim sağlanmasının önemini vurgulayarak ‘’Yatay iletişim ile kast ettiğim Milli Eğitimin ve diğer eğitim kurumlarının hem kendileriyle hem de görev sahalarıyla ilgili diğer kurumlarla ilgili iletişimin iyi bir şekilde olması, hem de dikey iletişim Milli Eğitimin tüm birimleri arasındaki iletişimin son derece iyi olması lazım.’’ İfadelerini kullandı.

   Toplantı da, gündem maddelerinin görüşülmesi ve çeşitlerde istişarelerde bulunulması ile öğrencilerin istek, talep ve önerilerine yer verildi.

05-02-201905-02-2019

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.