KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü BAHÇACIOĞLU Tosya’da

4 Nisan 2015 Cumartesi günü Tosya’da Arapça Yarışması düzenlendi
İl Milli Eğitim Müdürü BAHÇACIOĞLU Tosya’da

Uluslararası Altıncı Arapça Yarışması’nın Kastamonu il elemeleri Tosya ilçesinde gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin “Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri” kapsamında Türkiye’deki İmam Hatip Okulları arasında düzenlenen 6. Arapça Yarışmalarının lise bölümünde il/ülke elemeleri Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleşti. 


Tosya Müftülük Konferans salonunda gerçekleşen Kastamonu İl elemeleri yarışmasına, Tosya Belediye Başkan Vekili Ali Mutlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Atilla KOÇYİĞİT, Azmi SÖNMEZ, Hüseyin KENDİR, Cide İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut ÇALIŞKAN, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, Tosya Müftüsü Basri Bektaş, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle çok sayıda vatandaş katıldı.


10 ilçenin İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencilerinin katıldığı yarışma, Arapça Bilgi, Arapça Şiir Okuma, Arapça Metin Canlandırma ve Arapça Hat / Kaligrafi kategorilerinde oluştu. Bu yıl ilk defa gerçekleşen İmam Hatip Ortaokulları Arapça Yarışmaları ise Arapça Şiir Okuma, Arapça Hikaye Canlandırma ve Arapça Çocuk Şarkıları kategorilerinden oluştu.
Elemeler sonunda, bilgi yarışmasını İnebolu İmam Hatip Anadolu Lisesi birinci, Kastamonu Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Azdavay Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü olarak tamamladı. Şiir dalında ise İnebolu Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Devrekani Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Daday Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu. Metin canlandırmada Taşköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci olurken Ağlı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu. Dereceye giren öğrenciler bölge finallerinde Kastamonu’yu temsil edecek.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.