KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

 

 Türk toplum ve aile yapısında müstesna bir yere sahip, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu, hayatın her alanında merhametin, sevginin, hoşgörünün, fedakârlığın, özverinin timsali kadınlar, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır. Bugün, eğitim, bilim, sanat, siyaset ve iş dünyasında hepimizi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren kadınların geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarılarının ve mutluluğunun ilk şartıdır.

Peygamber Efendimizin "Cennet annelerin ayakları altındadır" sözünün muhatabı kadınlara, layık oldukları değeri, saygıyı göstermek, hayatın her alanına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, kadın ve erkek herkesin ortak sorumluluğu olmakla birlikte aynı zamanda kutsi bir görevdir.

Tüm dünyada, ülkemizde ve eğitim camiamızdaki siz saygıdeğer hanımefendilerin, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.