KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

       Kadın olmanın mana ve önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içindeyiz. Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir. Ülkemizin Kurtuluş Savaşında bağımsızlık mücadelesi verdiği dönemde, Şerife Bacılarımızın, Halime Çavuşlarımızın , Nene Hatunların ve nice kahraman kadınlarımızın gösterdikleri yüksek cesaret ve kahramanlık tarih boyunca hep hatırlanacak, asla unutulmayacaktır.

       Dün olduğu gibi bugünde bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar hayatın her alanında kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit olunmuştur. Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Anne olarak, eş olarak, kardeş olarak, evlat olarak, hepsinden önce ve en önemlisi insan olarak hayatımızın ayrılmaz parçası olan ister sadece evinin, ailesinin işleriyle meşgul olsun, isterse aynı zamanda çalışarak hayatın farklı alanlarında ilave sorumluluklar üstlenmiş olsun, her kadın bizatihi varlığıyla takdiri ve saygıyı hak ettiği muhakkaktır.

     Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının ve eğitim camiamız kadınlarının Kadınlar Günü'nü kutluyor, hanımefenlerin bu anlamlı gününü tebrik ediyor, hepsini hürmetle selamlıyor ve saygılarımı sunuyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.