KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´ndan Babalar Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, Babalar Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´ndan Babalar Günü Mesajı

   Toplumun en küçük yapı taşı olan aile kavramı; kültürümüzün, milli ve manevi değerlerimizin, gelenek ve göreneklerimizin gelecek nesillere aktarılmasında çok büyük bir öneme sahiptir. Ailenin temel direği olarak tanımlanan babalar da aile değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, şefkat, sevgi, saygı gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında önemli bir rol üstlenmektedir.

  Hayatları boyunca, kendilerini adadıkları aile fertlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için canla başla çalışan, çocuklarına karşı gösterdikleri hoşgörü, sevgi ve şefkatle aile bağlarının güçlenmesini sağlayan ve onları geleceğe hazırlayan babalar, toplumsal yapımızın şekillenmesinde, yeni nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesinde ulvi bir görevi yerine getirmektedir. Bir evladın sahip olabileceği en koşulsuz, en katıksız ve pazarlıksız gücü hiç kuşku yok ki babasıdır. Onlar, varlığımızın, dirliğimizin, birliğimizin teminatı oldukları gibi, geleceğimizin de fedakâr mimarlarıdır. Aile bireylerinin mutluluğunu kendi mutluluğu addeden, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan, toplumsal hayatın her alanında emeği bulunan tüm babaların Babalar Günü’nü kutluyorum.

   Babaların sadece bu özel günde değil, her zaman gönüllerinin hoş tutulması, onlara karşı duyulan sevgi, saygı ve vefa duygularının daima gösterilmesi dileklerimle onlara sağlıklı, mutlu ve huzurlu yıllar temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.