KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun 10 Kasım Mesajı

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  ebediyete irtihalinin 81. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun 10 Kasım Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öngörüleri ve yaptıklarıyla sadece milletinin kaderini değil, dünyadaki dengeleri de kökünden değiştirmiş, barışçıl kimliği, dünya gerçeklerini evrensel bir bakış açısıyla okuyabilmesiyle tüm insanlığın saygısını kazanmıştır.

Yaşamını milletine adayan, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan olan Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, barış ve insan severlik değerleri ile de ender bir kişidir.

10 Kasım bir matem gününden ziyade, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti'ni geliştirip koruyarak, geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz günler olmalıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamak; yurdumuzu, dünyadaki gelişmiş ülkeler seviyesinin üzerine çıkarmak, milli kültürümüze sahip çıkarak yeniden büyük bir medeniyet tesisi için çalışmak demektir Ona ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Gençlerimizin gözlerindeki ışıktan aldığımız heyecan ve güçle, 2023 hedeflerimize doğru inançla yürümeye devam etmeliyiz.

 

   Bu duygularla, ebediyete irtihalinin 81.yıl dönümünde; büyük komutan, devlet adamı ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi saygıyla, rahmetle ve şükranla anıyoruz. 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.