KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Dünyanın en meşakkatli ve en onurlu mesleğinin mümessilleri; fedakârlık, emek, sabır ve hoşgörü isteyen, karşılığı maddi hiçbir değerle ölçülemeyecek kadar müstesna olan, saygın bir mesleği icra eden kıymetli öğretmenlerimiz,

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 88. Yıldönümünü, Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

 

Değerli Öğretmenlerim,

Genç kuşakların okuyan, araştıran, donanımlı, özgüvene sahip, geçmişiyle barışık, geleceğe güven ve inançla bakan, kendi değerlerini unutmadan evrensel değerleri benimseyen, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetişmelerindeki çabalarınız ülkemizin geleceği için son derece önemlidir.

Sizler devletine ve milletine adanmış nesiller yetiştirdiğiniz içindir ki devletimiz ve Büyük Türk Milleti bağrımıza hançer gibi saplanmak istenen 15 Temmuz gecesi yaşanan ihanet girişimini büyük bir kahramanlıkla püskürtmüştür.

 

Bizler çocuklarımızı sizlere emanet ettik ve geleceğimizin mimarları olan siz kıymetli öğretmenlerimizin, evlatlarımızı da geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığından kuşkumuz yoktur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, İlimiz ve ülkemiz genelinde görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.