KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Öğretmenlerimiz; Çocuk ve gençlerimizi sadece öğretim alanında değil eğitim alanında da geliştiren, yaptığı işin özü "insan yetiştirmek" olan, toplumu ihya ve inşa etmeleri noktasında, mesleklerin en yücesini icra etmektedirler.

Tarihi boyunca, haklının ve mazlumun yanında yer almış, ayağının bastığı her karış toprağa kutlu bir medeniyetin tohumlarını sermiş aziz milletimizin gönlünde, öğretmenlerimizin müstesna bir makamı vardır.  Sadece çocuk ve gençlerin değil, tüm toplumun önderi sayılan öğretmenlerimiz, en derin saygıların muhatabı olarak kabul edilmişlerdir.

İlmin ve irfanın, erdem ve ahlakın hâkim olduğu; âlim ve ariflerin baş tacı edildiği bir medeniyetin mensupları olan bizlere, Yaratan'ın ilk emri olan "oku"mayı öğretenlerin ne kadar kutlu bir görevi yerine getirdikleri aşikârdır.

Bu duygular içerisinde, tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü tebrik ediyorum. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Şehit öğretmenlerimiz ve ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor;  mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı diliyor, emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.