KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU'nun İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

      09 Eylül 2019 tarihinde yeni bir eğitim öğretim yılına başlayacak olmanın gururunu, sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

      2019-2020 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

   Her yeni başlangıç, yenilikleri ve güzellikleri beraberinde getirir. Yeniden doğuşun hikâyesini baştan yazmak motivasyonuyla sınıflarımızın kapılarını binlerce öğrencimize açıyoruz. Öğrencilerimiz de arkadaşlarına, öğretmenlerine kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Böylesi duygusal bir ana tanıklık etmenin tadını sizinle paylaşıyorum

Değerli Mesai Arkadaşlarım;

     Eğitim tanımlanabilen ancak, asla satırlara sığmayacak kadar derin ve yaşamın içinde hayat bulan insan kadar canlı ve değişken bir yapıdır.

     Öğrencilerimizin bireysel özellikleriyle, öğretmenlerimizin yöntem ve teknikleriyle şekillenen can damarımızdır.

     Dokunuşların zarafetiyle ileriye taşınan, daima ilgi, sevgi, sadakat bekleyen nazlı bir çiçektir. Eğitim öğretim geleceğe yapılan en büyük yatırımdır.

     Sizin fedakârlığınız, sevginiz, dokunuşunuz, tebessümünüz, yüreğinizdeki vatan ve bayrak sevgisi; zihninizdeki idealist ruh eğitimimizin olmazsa olmazıdır.

Saygıdeğer Velilerimiz;

     Sizler, eğitim sistemimiz içerisinde, hedeflerimize ulaşmamız noktasında en önemli paydaşımızsınız. Sizlerden gerekli desteği almadan tam olarak başarılı olmamız mümkün değildir.

    Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı beraberce hayata hazırlayacağız. Bunun için her zaman iletişim halinde olmalı ve kesintisiz bir diyalog ortamı oluşturmalıyız. İnanıyoruz ki en iyiye ve güzele ancak bu şekilde ulaşabiliriz.

Sevgili Öğrencilerim;

    Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin en iyi şekilde yetişmesi ve  sizlerin iyi birer vatandaş olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri, doktorları sizler olacaksınız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ifade ettiği gibi; ülkemizin muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkarılması yolunda en büyük gücümüz sizlersiniz.Sizlerin, ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında en önemli göreviniz "ÇOK ÇALIŞMAK" tır. Bu yüzden çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeli, başka bir deyişle çağı yakalamalısınız.

    Bu duygu ve düşüncelerle; yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliklerinin değerli yönetici ve üyelerine, öğrencilerime ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ve İlköğretim Haftamızın hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.