KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU’nun Yarıyıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, yayımladığı yarıyıl mesajında karne notlarının öğrencilerin kişiliğini değil, sadece akademik başarısını değerlendirdiğini belirtti.
İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU’nun Yarıyıl Sonu Mesajı

 

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim, Saygıdeğer Veliler,

   Eğitim-öğretim yılının bir dönemini daha tamamlamış bulunuyoruz. Bu karne gününde çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için gayret gösteren öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizi güçlü yarınlara taşımak için eğitimine devam eden öğrencilerimize ve onları en iyi şekilde hayata hazırlamaya çalışan değerli velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.


Sevgili Öğrenciler,

   Karneler siz değerli çocuklarımızın karakterini, kişiliğini değerlendiren bir belge değildir. Karne sadece eğitim-öğretim süreci sonunda sizlerin çalışmalarını gösteren akademik bir değerlendirmedir. Biz asıl olanın önce iyi insan olmak sonra bilgiyle donanmak olduğunu biliyoruz ve sizlerin bu şekilde yetişmeniz için gayret gösteriyoruz. Karnenizdeki notunuz ne olursa olsun bizler için çok değerli olduğunuzu bilmenizi istiyoruz.

 

Sevgili Veliler,

   Çocuklarımızı en iyi şekilde hayata hazırlamaya çalıştığınızı ve bu uğurda çok gayret gösterdiğinizin bilincindeyiz. Karnelerindeki notlar ne olursa olsun onlar bizim çocuklarımız ve her biri,  başkalarıyla kıyaslanmayacak kadar ayrı bir değer. Kendi öğrenciliğimiz dönemini de düşünerek karne notları yüzünden onları kıracak, üzecek tutum ve davranışlardan uzak durmalıyız. Çocuklarımızın başarılı yönlerini takdir etmeli, geliştirmeleri gereken yönleri için onlara destek vermeliyiz.


Değerli Meslektaşlarım,

   Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, hedeflenen kazanımlar doğrultusunda hayatlarında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerilerin kazandırılması için emek verdiniz, gayret sarf ettiniz. Bundan dolayı il, ilçe ve okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, şeflerimize, memurlarımıza ve yardımcı personel arkadaşlarıma teşekkür ederim.

   Dönem sona ererken öğretmen ve öğrencilerimizin yarıyıl tatillerini sağlık ve mutluluk içerisinde geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.