KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun Yarıyıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU´nun Yarıyıl Sonu Mesajı

"Sevgili öğrenciler, kıymetli mesai arkadaşlarım, saygıdeğer veliler;

2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarı yıl tatiline giriyoruz. Yoğun geçen bir dönemin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşmanın gururunu yaşıyorum.

           

Sevgili öğrencilerimiz;

Sizler de bir dönem boyunca çok çalışarak yoruldunuz ve kısa da olsa bir tatili hak ettiniz. Başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır. Sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, değerlerine sahip çıkan, öz güvenini kazanmış, mutlu ve huzurlu bireyler olarak yetişmeniz içindir. Öğretmenleriniz ve yöneticileriniz olarak sizlerden, her günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve ikinci döneme enerjik ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.

           

Değerli mesai arkadaşlarım;

Hiç bir çocuğun feda edilemeyeceği inancıyla yürüttüğünüz bu çabadan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerle bu yolda, daha güzel bir gelecek için yan yana yürümekten onur duyduğumu ifade ediyor; verdiğiniz emekler için sizlere şahsım, kurumum ve Kastamonu halkı adına teşekkür ediyorum.

           

Saygıdeğer velilerimiz;

Çocuklarımız için büyük fedakârlıklar yaptığınızı biliyorum. Tatilde çocuklarınızın dinlenmesine izin verin. Her çocuğun ayrı bir birey olduğunu, ilgi ve başarı alanlarının farklı olmasının da son derece doğal olduğunu gözden kaçırmadan çocuğunuzu asla başkalarıyla kıyaslamayın. Başarısını gösterebileceği başka alanlar da olduğunu fark etmesine fırsat tanıyın. Farklı yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olun. Başarının tek göstergesi karne değildir. Karne notları iyi de olsa, kötü de olsa sevginizin karneye bağlı olmadığını, sonucu ne olursa olsun yavrularınızı koşulsuz sevdiğinizi ve onlara güvendiğinizi her fırsatta vurgulayın.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyor; velilerimize ve tüm halkımıza saygılarımı sunuyorum."

 

 

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.