KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇELİK´in Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇELİK yayımladığı yarıyıl mesajında karne notlarının öğrencilerin kişiliğini değil, sadece akademik başarısını değerlendirdiğini belirtti.
İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇELİK´in Yarıyıl Mesajı

          Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim, Saygıdeğer Veliler,
          Eğitim-öğretim yılının bir dönemini daha tamamlamış bulunuyoruz. Bu karne gününde çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için gayret gösteren öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizi güçlü yarınlara taşımak için eğitimine devam eden öğrencilerimize ve onları en iyi şekilde hayata hazırlamaya çalışan değerli velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.

          Sevgili Öğrenciler,
          Karneler siz değerli çocuklarımızın karakterini, kişiliğini değerlendiren bir belge değildir. Karne sadece eğitim-öğretim süreci sonunda sizlerin çalışmalarını herkesin anlayabileceği şekilde belirleyen akademik bir değerlendirmedir. Biz asıl olanın önce iyi insan olmak sonra bilgiyle donanmak olduğunu biliyoruz ve sizlerin bu şekilde yetişmeniz için gayret gösteriyoruz. Karnenizdeki notunuz ne olursa olsun bizler için çok değerli olduğunuzu bilmenizi istiyoruz.

          Sevgili veliler,
          Çocuklarımızı en iyi şekilde hayata hazırlamaya çalıştığınızı ve bu uğurda çok gayret gösterdiğinizin bilincindeyiz. Karnelerindeki notlar ne olursa olsun onlar bizim çocuklarımız ve her biri,  başkalarıyla kıyaslanmayacak kadar ayrı bir değer. Kendi öğrenciliğimiz dönemini de düşünerek karne notları yüzünden onları kıracak, üzecek tutum ve davranışlardan uzak durmalıyız. Çocuklarımızın başarılı yönlerini takdir etmeli, geliştirmeleri gereken yönleri için onlara destek vermeliyiz.

          Değerli meslektaşlarım,
          Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, hayatlarında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerilerin kazandırılması için emek verdiniz, gayret sarf ettiniz. Bundan dolayı il, ilçe ve okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, şeflerimize, memurlarımıza ve hizmetli arkadaşlarıma teşekkür ederim.

          Saygıdeğer öğretmenlerimiz;
          Daha tatile girmeden eğitim- öğretim yılının ikinci döneminde başarıyı daha da artırmanın planlamasını yapmaya başladığınızdan eminim, emeklerinize tekrar teşekkür ediyorum.

          Dönem sona ererken öğretmen ve öğrencilerimizin yarıyıl tatillerini sağlık ve mutluluk içerisinde geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

                                                                                                      Mustafa ÇELİK
                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.