KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz BAHÇACIOĞLU'ndan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz  Cengiz BAHÇACIOĞLU'ndan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

         

          Binlerce yıllık tarihinde sayısız savaşları ve zor dönemleri geride bırakan aziz milletimiz, 15 Temmuz 2016'da da vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milletimizin azim ve kararlılığını, milli birlik ve beraberliğini bütün dünyaya bir kez daha göstermiş ve dünya toplumlarına ve devletlerine ders veren bir destan yazmıştır.         

          15 Temmuz, ülkemizin maruz kaldığı büyük bir ihanet karşısında aziz milletimizin yazdığı onurlu bir destanın yıl dönümüdür. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil, ya istiklal ya ölüm diyerek cephelere koşan imanlı ve inançlı insanları olduğunu tüm dünyaya gösteren milletimiz, 15 Temmuz gecesi tanklara, tüfeklere, helikopter ve uçaklardan atılan mermilere göğsünü siper ederek, istiklal ve istikbaline daima sahip çıkacağını ve rengini şehitlerimizin kanından alan ay-yıldızlı bayrağımızı ilelebet daha da yükseklerde dalgalandıracağını bir kez daha göstermiştir.      

        Bu vesileyle bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.          

          

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.