KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz BAHÇACIOĞLU'ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz BAHÇACIOĞLU, ''3 Aralık Dünya Engelliler Günü'' münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz BAHÇACIOĞLU'ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı.

 

 

İnsanı 'yaratılmışların en şereflisi' olarak gören bir medeniyetin mirasçıları olarak bizlerin ortak amacı, toplumumuzun bir parçası olan engellilerin yaşadığı sorunlarla ilgili farkındalık yaratmak ve geleceğe güvenle bakabilmelerine katkı sağlamaktır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan özel bireylere karşı sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlatıyor. Zihinsel ve bedensel farklılıkların hayatı yaşamaya engel oluşturmadığı bir toplum idealini gerçekleştirmek üzere gösterilen her türlü çabayı destekliyoruz.

 

Bu anlamda Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizi, eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak telakki ediyoruz. Onların eve mahkûm olmadığını, kaderleri ile baş başa bırakılmadığını hissettirmek en büyük önceliğimiz. Eğitim alamayan, öğretmeniyle buluşamayan öğrencimiz kalmasın diyerek pek çok projeyi hayata geçirdik.

Bizim evlatlarımız, mücadeleleri ve kararlılıklarıyla adeta bir hayat dersidir. Bizim evlatlarımız,  aileleri ve öğretmenleri ile birlikte bir zafer öyküsüdür. Tek bir öğrencimizin dahi eğitim öğretim ortamından uzak kalmasını büyük bir kayıp olarak görüyoruz.

Öğrencilerimizi teşvik etmek, ihtiyaç duydukları desteği onlara sağlamak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermek,  onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Hayatın her alanında spordan sanata, teknolojiden iş dünyasına varıncaya kadar topluma örnek olacak işlere imza atacak özel çocuklarımız bizlerin yarınlara olan inancını daha da perçinliyor.

 

Bu vesile ile çocuklarımızı her daim özel ilgi ve müstesna alakayla yetiştiren kıymetli ailelerine ve onlara kendi evladı gibi bakan öğretmenlerimize teşekkür ederken 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalık ve engelli kardeşlerimizin sorunları konusunda toplumumuzun her kesiminde hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

 

 

 

 

 

Cengiz BAHÇACIOĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.